Тестування співробітників організацій на COVID-19

11 серп. 2020 р.

Тестування співробітників організацій на COVID-19

Щодня в Україні фіксуються сотні нових випадків зараження COVID-19. І хоча хвороба нерідко протікає в легкій формі, її віддалені наслідки для організму людини до цих пір не вивчені повністю.

 

Тому найдоцільнішим рішенням в даній ситуації є масове регулярне тестування населення на коронавірус SARS-COV-2 – збудник захворювання COVID-19. Це дозволить попередити активне поширення інфекції, зберігши здоров'я та працездатність тисяч українців.

 

Влада Києва прийняла рішення про тестування на коронавірусну інфекцію співробітників організацій, що працюють в певних сферах.

Як протестувати співробітників організацій на коронавірус?

Однією з перших приватних лабораторій нашої країни, які проводять тести на коронавірусну інфекцію, стала всеукраїнська мережа «МедЛаб», що пройшла валідацію та верифікацію в Центрі громадського здоров'я МОЗ України.

 

У напрямку тестування на коронавірус SARS-COV-2 лабораторія працює з березня 2020 року.

 

У своїх дослідженнях «МедЛаб» використовує найінформативніші методики, що відповідають стандартам ВООЗ. Одна з таких методик – імуноферментний аналіз (ІФА). За допомогою ІФА визначається наявність антитіл до коронавірусу, що дозволяє дізнатися:

 

  • чи хворіла людина на COVID-19 раніше (в тому числі в безсимптомній формі);
  • чи хворіє людина зараз, і на якій стадії знаходиться захворювання.

 

Згідно з рішенням влади Києва, саме таке тестування необхідно проводити серед співробітників організацій.

 

Крім того, «МедЛаб» спеціалізується також і на більш глибоких дослідженнях на предмет наявності коронавірусу в організмі. Така методика аналізу називається ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція). За допомогою ПЛР-діагностики, на відміну від «швидких» експрес-тестів, можна виявити присутність самого коронавірусу SARS-CoV-2 в організмі, а не антитіл до нього.

 

Для аналізу за методом ПЛР проводиться забір біоматеріалу у вигляді зішкріба з рото- або носоглотки.

 

Документ про результати ПЛР-діагностики, проведеної в лабораторії «МедЛаб», формується двома мовами – українською та англійською. Ця довідка може бути використана в тому числі для виїзду за кордон – в країни, що вимагають офіційного підтвердження відсутності коронавірусу при перетині кордону.

 

Тому, якщо співробітники вашої організації періодично відправляються в закордонні відрядження – «МедЛаб» зможе допомогти їм швидко отримати документ, необхідний для перетину кордону. Формат такої довідки офіційно схвалений Міністерством охорони здоров'я України.

Чи можна протестувати колектив без відриву від роботи?

Так, можна. Забір біоматеріалу для досліджень на коронавірус в індивідуальному порядку – процес складний та дорогий. Тому для бізнесу був розроблений пакет тестування співробітників різних підприємств і організацій. Ця послуга дозволяє заощадити:

 

  • Час. Працівникам організації не обов'язково особисто прибувати в лабораторні пункти – забір матеріалу для аналізу може бути проведений безпосередньо на підприємстві.
  • Гроші. Тестування проводиться зі знижкою від 20% в порівнянні з вартістю проведення індивідуальних тестів.
  • Продуктивність праці. При «пакетному» тестуванні мінімізований відрив співробітників від виконання своїх робочих обов'язків.