Мікроскопічне дослідження біоматеріалу на демодекс (вії, брови, зішкріб шкіри, вміст папул)

Код: 2201

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

250,00 грн

Опис аналізу:

Мікроскопічне дослідження біоматеріалу на демодекс - це аналіз, що дозволяє визначити, чи є в зразках, взятих у пацієнта, мікроскопічний шкірний кліщ з роду Demodex. Його надмірне розмноження здатне викликати розвиток демодекозу.

Демодекс є мікроскопічним кліщем, який паразитує всередині волосяних фолікулів або на шкірі біля них. Найчастіше кліщ заселяє шкіру обличчя, надаючи перевагу ділянкам навколо підборіддя, на носі, лобі, бровах і віях. Зараження відбувається при безпосередньому контакті, завдяки чому кліщ легко передається і широко поширеним серед людей. Кліщ виявляється у кожного другого дорослого, а до віку 70 років демодекс є практично у кожної людини.

На шкірі людини паразитує два види кліщів: Demodex folliculorum і Demodex brevis. Самки обох видів демодексу відкладають яйця в волосяні фолікули, в результаті чого, на одному фолікулі може паразитувати до 25 кліщів. Дорослий кліщ здатний виростати до 0,3-0,4 мм і пересуватися зі швидкістю 0,8-1,6 см/год, мігруючи по шкірі, в більшості випадків, в нічні години.

Більшість заражених демодексом людей не відчуває ніяких неприємних симптомів, що дозволяє віднести його до умовно-патогенних мікроорганізмів. Це означає, що демодекс починає приносити шкоду тільки в разі його занадто активного розмноження, умови для якого створюються при наявності прихованих захворювань. Розвитку демодекозу може сприяти пригнічення імунітету (імуносупресія), метаболічні порушення і зміни гормонального фону.

Таким чином, поява симптомів демодекозу вимагає не тільки усунення кліща, за допомогою зовнішньої терапії, а й додаткової діагностики для пошуку внутрішніх причин, що призвели до активізації паразита.

Покази до призначення

Аналіз найчастіше призначається дерматологом або офтальмологом, а показами до нього можуть бути:

  • симптоми демодекозу (висипання на шкірі обличчя, запалення, свербіж);
  • прояви демодекозного блефариту (тяжкість в очах, запалення і почервоніння повік, свербіж повік (що посилюється ввечері), випадання вій);
  • рефракторний блефарокон'юнктивіт у дітей;
  • деякі форми рожевих вугрів;
  • контроль ефективності лікування демодекозу.

У запущених випадках можливий розвиток кон'юнктивіту і навіть певне погіршення зору.

Інтерпретація результатів

Дослідження якісне, тобто, його завданням є тільки визначення факту наявності або відсутності кліща. Нормою є негативний результат, при якому кліщ в зразках не виявляється. Позитивний результат, означає, що на шкірі людини паразитує демодекс, який, можливо, є причиною дерматологічних симптомів пацієнта.

Підготовка до дослідження

За кілька діб до дослідження уражені ділянки не можна обробляти мазями, кремами і іншими зовнішніми засобами. За добу до дослідження місце взяття зішкрябу не можна мочити.

Матеріал для дослідження: зішкріб з шкіри, брови, вії.

Метод дослідження: мікроскопія.

Час проведення дослідження: 1 робочий день.