Антитіла IgG до інсуліну - кількісн.

Код: 3806

Час виконання: 3 роб.дн.

Ціна у Київ

750,00 грн

Опис аналізу:

Антитіла IgG до інсуліну (кількісно) – лабораторний аналіз, що дозволяє визначити, на який тип цукрового діабету хворіє пацієнт.

Цукровий діабет (ЦД) – це ціла група хвороб, для яких характерний підвищений рівень моносахариду глюкози у крові. Переважна більшість випадків захворювання припадає на цукровий діабет першого та другого типів. Незважаючи на схожість назв – ці хвороби різні за своєю природою.

Зниження та контроль рівня глюкози в крові забезпечує один із гормонів – інсулін. За цукрового діабету першого типу організм унаслідок автоімунної реакції може атакувати власний інсулін. Крім того, можливе пошкодження та знищення клітин підшлункової залози (острівців Лангерганса), відповідальних за його вироблення. В результаті інсулін перестає поступати в кров та спостерігається неконтрольоване зростання рівня глюкози.

За цукрового діабету другого типу в організмі розвивається несприйнятливість до інсуліну – тканини перестають реагувати на нормальні рівні гормону. Цей процес часто супроводжується зниженням вироблення інсуліну підшлунковою залозою.

Розрізняти цукровий діабет першого та другого типів дуже важливо, тому що вони потребують різних підходів у лікуванні. ЦД І типу часто розвивається у дитячому та підлітковому віці, у його розвитку особливе місце відводиться автоімунним факторам, які передаються спадково. У розвитку ЦД II типу значно більшу роль відіграє спосіб життя.

Антитіла IgG до інсуліну, які атакують гормон, характерні для пацієнтів із цукровим діабетом першого типу – вони виявляються в крові кожної другої людини із цим захворюванням. Вони рідко виявляються у дорослих, але часто визначаються у дітей із ЦД І типу. Тому їх можна використовувати для диференціальної діагностики ЦД І та ЦД ІІ типів. Характерною їх особливістю є поступове зниження концентрації у крові, тому у пацієнтів зі стажем, IgG до інсуліну можуть бути відсутні.

Покази до призначення

Дослідження призначає ендокринолог, а показами можуть бути ознаки підвищеного рівня глюкози у крові:

  • спрага;
  • часте та рясне сечовипускання;
  • посилений апетит;
  • зниження маси тіла;
  • погіршення зору;
  • порушення чутливості шкіри на пальцях;
  • тривале загоєння ран та ін.

Аналіз також показано дітям, які мають родичів з цукровим діабетом першого типу. Дослідження призначається лише тим пацієнтам, які не проходили лікування препаратами інсуліну, оскільки їх застосування з часом викликає вироблення антитіл IgG до інсуліну.

Значення результатів

Концентрація антитіл до інсуліну вимірюється в одиницях на мілілітр (Од/мл, U/ml). Якщо у графі результатів вказано значення менше 12 U/ml, то результат негативний – IgG до інсуліну не виявлено. За 12-18 U/ml результати сумнівні, а за більш ніж 18 U/ml – позитивні (IgG до інсуліну присутні у крові).

Наявність антитіл IgG до інсуліну у пацієнтів із гіперглікемією (підвищеним рівнем глюкози у крові) вказує на наявність цукрового діабету першого типу. Наявність антитіл у дітей із нормальним рівнем цукру не є ознакою захворювання. Підвищена концентрація IgG до інсуліну можлива також за поліендокринного синдрому та хвороби Хірата.

Відсутність антитіл у пацієнтів із гіперглікемією дозволяє припустити наявність цукрового діабету другого типу.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: кров із вени.

Метод дослідження: ІФА.

Термін проведення: 3 робочі дні.