Антитіла до циклічного цитрулінового пептиду (А-ССР)

Код: 1041

Час виконання: 3 роб.дн.

Ціна у Київ

525,00 грн

Опис аналізу:

Антитіла до циклічного цитрулінового пептиду (A-CCP, АЦЦП) - аналіз, що дозволяє виявити в зразку крові один з найбільш ранніх маркерів ревматоїдного артриту (виявляється за 1-2 роки до появи перших симптомів хвороби). Ці антитіла, як правило, відносяться до класу IgG і розпізнають білки, що містять цитрулін - атипову амінокислоту.

Ревматоїдний артрит - аутоімунна хвороба з хронічним перебігом, що вражає, як правило, не великі периферичні суглоби. В середньому, перші симптоми хвороби проявляються в 40-50 років, при цьому частота проявів серед жінок в кілька разів вище, ніж серед чоловіків. У ревматоїдного артриту висока інвалідність, що досягає 70%.

Проявляється ревматоїдний артрит болем у суглобах, обмеженням їх рухливості, припухлістю і почервонінням шкіри над ураженими суглобами. Характерна ознака хвороби - симетричне ураження суглобів, при цьому найчастіше страждають плечі, лікті, кисті, коліна, і гомілковостопний суглоб. Ще один характерний симптом - ранкова скутість в суглобах, що не проходить більше 30-60 хвилин. Часто при ревматоїдному артриті на суглоби чиниться ерозивний і деструктивний вплив, внаслідок якого хрящова тканина руйнується.

Аналіз на АЦЦП дозволяє з високою достовірністю діагностувати ревматоїдний артрит, тому що антитіла виявляються в зразках 79% хворих, а специфічність тесту досягає 90%. Крім того, дослідження антитіл до циклічного цитрулінового пептиду дозволяє визначити приблизний ризик руйнування суглобів: чим вище їх рівень - тим більше ступінь деструктивного впливу на суглоб.

Тест на антитіла до циклічного цитрулінового пептиду в поєднанні з визначенням ревматоїдного фактору дозволяють діагностувати хворобу на ранніх стадіях, коли призначенням адекватної терапії ще можливо попередити руйнування суглобів.

Покази до призначення

Дослідження, в більшості випадків, призначається ревматологом, хоча можливе призначення терапевтом, ортопедом, хірургом або травматологом. Показом зазвичай є:

  • симптоми ревматоїдного артриту;
  • диференціальна діагностика аутоімунних захворювань з суглобовим синдромом;
  • оцінка ризику деструкції суглоба на ранніх стадіях хвороби;
  • визначення тактики лікування пацієнтів з ревматоїдним артритом.

У той же час, вимірювання рівня АЦЦП для контролю ефективності проведеного лікування ревматоїдного артриту є недоцільним.

Значення результатів

Рівень антитіл до циклічного цитрулінового пептиду вимірюється в міжнародних одиницях на мілілітр (МО/мл або IU/ml). Нормою вважається негативний результат, при якому кількість знайдених антитіл становить менше 20 МО/мл. При більшому значенні рівень A-CCP вважається підвищеним і може вказувати на наявність:

  • ревматоїдного артриту;
  • системного червоного вовчаку;
  • синдрому Шегрена;
  • системної склеродермії;
  • ювенільного ідіопатичного артриту;
  • аутоімунного тиреоїдиту;
  • системних васкулітів.

Підготовка до обстеження: не потрібна, бажано не палити за 30 хвилин до забору крові.

Матеріал для дослідження: венозна кров.

Метод дослідження: біохімічний.

Термін проведення: 3 робочих дні.