Антитіла до цитрулінового виментину (А-МСV)

Код: 1042

Час виконання: 3 роб.дн.

Ціна у Київ

700,00 грн

Опис аналізу:

Антитіла до цитрулінового віментину (A-MCV) - аналіз, який є ранньою лабораторною ознакою ревматоїдного артриту. Рівень антитіл до цитрулінового віментину може порушуватися навіть за кілька років до появи перших симптомів хвороби.

Ревматоїдний артрит - це хронічне аутоімунне захворювання, яке найчастіше розвивається у жінок 40-50 років. Частота виникнення серед чоловіків того ж віку або серед інших вікових груп в кілька разів нижче. Для хвороби характерний високий рівень інвалідизації - до 70% пацієнтів.

Основні прояви ревматоїдного артриту: болі у суглобах, обмеження їх рухливості, припухлість і почервоніння шкіри над ними, ранкова скутість суглобів (триває довше 30-60 хвилин). Під впливом ерозивного і деструктивного впливу хрящова тканина суглобів поступово починає руйнуватися. Ураження суглобів за ревматоїдного артриту зазвичай симетричне.

A-MCV - це антитіла, що синтезуються організмом проти білка віментину, що виробляється ним же (аутоантитіла). Вміст віментину характерний для клітин, що входять до складу синовіальної оболонки суглобів. Якщо в суглобі розвивається запальний процес, амінокислота аргінін, що входить до складу віментину, перетворюється в цитрулін. Такий цитруліновий виментин стає антигеном, що провокує вироблення аутоантитіл при ревматоїдному артриті.

Специфічність тесту на A-MCV досягає 98% - це означає, що позитивний результат аналізу в поєднанні з симптомами ураження суглобів дозволяє достовірно встановити діагноз. У той же час, підвищення концентрації антитіл до цитрулінового віментину без будь-яких інших ознак захворювання, приймається ревматологом до уваги, але приводом для постановки діагнозу «ревматоїдний артрит» не є. Пов'язано це з тим, що титр A-MCV може рости і при інших аутоімунних захворюваннях.

Аналіз важливий також при прогнозі перебігу хвороби - високий рівень антитіл вказує на ризик швидкого розвитку хвороби і ймовірність деструкції суглобів.

Покази до призначення

Як правило, дослідження призначається ревматологом, але не виключено призначення хірургом, ортопедом або лікарем загальної практики. Показом до призначення можуть бути:

  • прояви суглобового синдрому;
  • підозра на ревматоїдний артрит, особливо при обтяженому спадковому анамнезі (тобто, якщо у когось з близьких родичів був ревматоїдний артрит).

Значення результатів

Негативний результат тесту, при якому A-MCV вважаються не виявленими - це їх концентрація нижче 20 МО/мл (IU/ml). Перевищення цього показника вказує на позитивний результат тесту і, відповідно, наявність антитіл до цитрулінового віментину.

Позитивний аналіз може вказувати на ревматоїдний артрит, але також можливий при:

  • псоріатичному артриті;
  • ювенільному ідіопатичному артриті;
  • системному червоному вовчаку;
  • аутоімунному гепатиті I типу;
  • синдромі Шегрена.

Позитивний тест на A-MCV сам по собі не є достатньою підставою для постановки одного із зазначених діагнозів, а повинен застосовуватися в комплексі з іншими засобами діагностики.

Підготовка до дослідження

Особливою підготовки не потрібно, бажано не палити за півгодини до забору крові. Важливо проходити обстеження до початку імуносупресивної терапії, яка пригнічує імунітет і вироблення антитіл.

Матеріал для дослідження: кров з вени.

Метод дослідження: біохімічний.

Терміни проведення: 3 робочих дні.