Аскаріда (Ascaris lumbricoides), антитіла IgG

Код: 3301

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

550,00 грн

Опис аналізу:

Аскарида (Ascaris lumbricoides), антитіла IgG - аналіз, що дозволяє встановити чи хвора людина на аскаридоз (чи заражена аскаридами). Аскариди - це паразити, круглі черви, здатні жити в людському організмі. Аскаридоз є дуже поширеним захворюванням - за різними оцінками, від нього страждає кожна четверта людина на планеті.

Яйця паразита потрапляють в організм через травний тракт, зазвичай з водою, погано помитими овочами, фруктами і коренеплодами або з їжею, яку брали брудними руками. У тонкому кишечнику з яєць вилуплюються личинки, які потрапляють в кровотік і мігрують через серце і печінку до легень. На цьому етапі (міграційна стадія) вони харчуються червоними кров'яними тільцями і сироваткою крові. З дихальних шляхів личинки потрапляють в ротову порожнину, знову проковтуються і повторно потрапляють в кишечник.

У тонкій кишці личинка залишається в подальшому (кишкова стадія), розвиваючись через два з половиною - три місяці на дорослу особину, здатної прожити там близько року. Запліднені самки аскарид можуть відкладати до 240 тисяч яєць на добу, які виводяться з організму з калом. Яйця дозрівають в ґрунті, після чого готові до розвитку в новому хазяйському організмі.

Людський імунітет реагує на паразита виробленням антитіл (імуноглобулінів): в першу чергу синтезуються IgM, а через деякий час - IgG. Наявність антитіл IgM зазвичай не перевіряється, так вони існують тільки в перші 7-14 днів після зараження. Клінічне значення має лише дослідження рівня IgG, що забезпечують захист від повторного зараження. Але і вони не забезпечують довгострокового імунітету. Через 3 місяці після одужання, антитіла вже не визначаються лабораторними тестами.

Визначити паразита також можна шляхом аналізу калу на яйця аскарид, але, з урахуванням того, що аскариди відкладають яйця не постійно, такий аналіз буде потрібно повторювати, щоб отримати достовірний результат.

Покази до обстеження

Аналіз може призначатися терапевтом, педіатром, інфекціоністом або гастроентерологом, в разі підозри на аскаридоз.

Симптоми міграційної стадії аскаридозу:

  • слабкість і загальне нездужання;
  • підвищення температури до 38 градусів;
  • головний біль;
  • збільшення лімфовузлів, печінки і селезінки;
  • поява висипу і свербежу;
  • задишка, сухий кашель і біль у грудях.

На пізнішій, кишкової стадії аскаридозу проявляються:

  • розлади апетиту;
  • розлади травлення (запор або пронос);
  • нудота, біль в животі.

Багато пацієнтів скаржаться на появу алергії і залізодефіцитної анемії, які слабо реагують на традиційні препарати.

Значення результатів

Результатом аналізу є індекс позитивності, і його значення менше 0,85 говорить про негативний результат (у пацієнта немає аскарид, або з моменту зараження пройшло замало часу). Значення індексу від 1,01 і вище вказує на факт зараження аскаридами (позитивний результат). Проміжні значення (0,86-1,0) є сумнівним результатом, що вимагає повторного обстеження.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: венозна кров.

Метод дослідження: імуноферментний аналіз (ІФА).

Терміни проведення: 2 робочих дні.