Аскаридоз (Ascaris spp.), кал, методом ПЛР Real-Time, якісне визначення

Код: 3320

Час виконання: 4 роб.дн.

Ціна у Київ

900,00 грн

Опис аналізу:

Аскаридоз (Ascaris spp.), кал, методом ПЛР Real-Time, якісне визначення – аналіз, який призначають, щоб виключити зараження людини аскаридами. Це круглі черви (нематоди), що паразитують у людському організмі. Хвороба, що розвивається через наявність цих паразитів, називається аскаридозом.

Розвиток аскариди у людському організмі відбувається у кілька етапів. Яйця паразита потрапляють в організм із неочищеною водою та продуктами харчування. Важливу роль у зараженні відіграє недостатня обробка їжі та води, а також відсутність гігієни рук.

У тонкому кишечнику з яєць вилуплюються личинки, які через його стінки проникають у кровообіг. З кров'ю личинки потрапляють у легені, де вони близько двох тижнів підростають, після чого піднімаються до ротоглотки. Там вони проковтуються, повертаючись до травного тракту, де, доростаючи до дорослого віку, аскариди спаровуються та відкладають яйця. З фекаліями яйця гельмінта виходять із організму, потрапляючи у ґрунт та воду, – життєвий цикл паразита замикається.

Симптоми аскаридозу можуть викликати як личинки, так і дорослі аскариди. Вираженість симптомів залежить від кількості паразитів – чим їх менше, тим слабші симптоми, аж до повної їх відсутності.

Під час розвитку личинок (рання фаза аскаридозу) пацієнт може скаржитися на біль у животі, розлади випорожнень, нудоту та підвищену температуру тіла. Також часті алергічні реакції (кропив'янка та ін.). Міграція личинок з легень до ротоглотки може спричинити кашель та напади ядухи.

На пізній фазі хвороби, коли в організмі паразитують дорослі особини, із симптомів залишаються лише нудота, біль у животі та діарея. Коли доросла особина втрачає можливість фіксуватися на кишковій стінці, вона може виходити з фекаліями – тоді аскариду можна побачити в калі.

Покази до призначення

Найчастіше дослідження призначається педіатрами, терапевтами, сімейними лікарями та гастроентерологами, а показами є:

  • симптоми аскаридозу;
  • контроль ефективності лікування аскаридозу;
  • профілактичне обстеження.

Значення результатів

Метод RealTime ПЛР націлений на пошук фрагментів ДНК аскариди і має високу точність і чутливість.

Аналіз якісний – це означає, що у бланку результатів може бути лише одне із двох значень:

  • "виявлено" – знайдена ДНК аскарид, пацієнт інфікований гельмінтами;
  • «не виявлено» – ДНК паразитів не знайдена, у пацієнта немає аскаридозу.

Підготовка до обстеження

За три доби до здачі зразка калу слід відмовитися від прийому проносного (за погодженням з лікарем) та препаратів, що впливають на перистальтику. Не використовуються ректальні свічки та олії.

Матеріал на дослідження: зразок калу.

Метод дослідження: полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР).

Термін проведення: 4 робочі дні.