Цитомегаловірус (CMV), плазма крові, слина, методом ПЛР Real-Time, якісне визначення

Код: 3117

Час виконання: 3 роб.дн.

Ціна у Київ

310,00 грн

Опис аналізу:

Цитомегаловірус (CMV) (плазма крові, слина) - обстеження, необхідне для виявлення в організмі генетичного матеріалу цитомегаловірусу. Цей вірус із сімейства герпесвірусів надзвичайно поширений - за різними даними, він виявлений у приблизно 40% обстежених людей, віком 30-35 років.

Як і всі представники сімейства герпесвірусів, цитомегаловірус довгий час може перебувати в організмі людини в прихованій формі, не проявляючи своєї присутності. Крім того, зараження вірусом при повноцінному імунітеті часто взагалі не викликає явних симптомів - захисні сили організму успішно справляються з CMV.

Симптоми зараження з'являються лише при імуносупресії (ослабленні імунітету), при цьому пацієнти скаржаться на підвищення температури, біль у горлі і збільшення лімфовузлів (лімфаденопатія). Точно такі ж прояви можуть бути у багатьох ГРВІ, тому зараження цитомегаловірусом від інфікування ГРВІ відрізнити без аналізу складно. Чим слабкіше імунітет пацієнта, тим більше виражені симптоми цитомегаловірусної інфекції, а у випадках важких імунодефіцитів (наприклад, СНІД) можливий навіть летальний результат.

Максимальну небезпеку CMV представляє для вагітних жінок, так як здатний нашкодити плоду під час виношування, через що відноситься до TORCH-інфекцій. Найбільш небезпечне первинне зараження або загострення хронічної інфекції, в результаті яких дитина може народитися з ураженням нирок, селезінки, мікроцефалією, глухотою, відставанням в розумовому розвитку.

Щоб уникнути цього аналіз на TORCH-інфекції рекомендовано проводити на етапі підготовки до вагітності і обов'язково - за фактом її настання.

Покази до призначення обстеження

Аналіз на визначення ДНК цитомегаловірусу найчастіше призначається гінекологами, інфекціоністами, терапевтами або педіатрами (неонатологами).

Показом для призначення в гінекології може бути:

  • підготовка до вагітності або факт її настання;
  • ознаки внутрішньоутробної інфекції;
  • завмерла вагітність або викидні в анамнезі;
  • фетоплацентарна недостатність.

Педіатром (або неонатологом) може бути призначений в разі:

  • нетипового перебігу запалення легенів у дитини;
  • первинного інфікування матері під час вагітності;
  • народження дитини з ознаками вродженої інфекції.

Терапевт може призначати аналіз при лихоманці нез’ясованого походження. Інфекціоністом обстеження може бути призначено, якщо є симптоми інфекційного мононуклеозу, але аналіз на вірус Епштейна-Барр показав негативний результат.

Розшифровка результатів

В даному випадку не потрібна, тому що є лише два можливих результату: «виявлено» (аналіз позитивний) або «не виявлено» (результат аналізу негативний). У другому випадку означає, що пацієнт здоровий, а в першому - що є активна інфекція (первинне інфікування або рецидив латентної інфекції).

Підготовка до обстеження

Спеціальної підготовки не потрібно, але в разі здачі крові бажано не палити перед обстеженням.

Матеріал для дослідження: кров з вени, слина.

Метод дослідження: ПЛР (полімеразно-ланцюгова реакція).

Термін готовності результату: протягом 3 робочих днів.