Цитомегаловірус (CMV), антитіла IgG

Код: 3114

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

280,00 грн

Опис аналізу:

Цитомегаловірус (Cytomegalovirus), антитіла IgG - аналіз, що визначає в крові наявність імуноглобулінів (антитіл) класу G до цитомегаловірусу, представника сімейства герпесвірусів. Як і всі віруси, споріднені герпесу, цитомегаловірус може зберігатися в організмі людини все життя, не проявляючи себе ніякими симптомами.

Небезпеку вірус представляє лише для людей з сильно ослабленим імунітетом (імунодефіцитами) і для вагітних жінок, так як здатний нашкодити плоду. Через такий негативний вплив на плід, вірус входить в стандартний пакет обстеження на TORCH-інфекції, що впливають на розвиток ембріона під час вагітності.

Передається цитомегаловірус дуже легко: через кров, сечу, слину або сперму, а також від матері до дитини (під час виношування, пологів або з материнським молоком). У здорових людей інфікування зазвичай не викликає ніяких симптомів, але в разі ослаблення імунітету може спостерігатися лімфаденопатія (збільшення лімфатичних вузлів), підвищення температури і біль в горлі.

При сильному ослабленні захисних сил організму (наприклад, при СНІД), цитомегаловірус здатний спровокувати навіть летальний результат. Якщо захисні сили організму в нормі, то вірус перебуває в латентному стані, чекаючи їх ослаблення.

Імуноглобуліни G (IgG) - це антитіла, що виробляються організмом у відповідь на інфікування і забезпечують йому довгостроковий захист від вірусу. Наявність їх в крові говорить про те, що зараження вірусом було в минулому. Якщо антитіл немає, значить, людина ніколи не була інфікована цитомегаловірусом, або ж зараження сталося нещодавно (титр IgG наростає в пробах через кілька тижнів після інфікування).

Найбільш небезпечно для вагітних первинне інфікування, коли вірус вперше потрапляє в організм. Під його впливом можливий розвиток у плода мікроцефалії, зниження інтелекту, глухота, ураження печінки і селезінки.

Покази до обстеження на IgG до цитомегаловірусу

Найчастіше аналіз призначається гінекологами при плануванні або настанні вагітності, а також інфекціоністами.

Покази до призначення в гінекології:

  • планування вагітності (особливо, якщо раніше були завмерлі вагітності або викидні);
  • симптоми зараження цитомегаловірусом під час вагітності;
  • фетоплацентарна недостатність;
  • патології плода, підтверджені УЗ діагностикою.

Підставою для призначення аналізу інфекціоністом може бути:

  • симптоми інфікування у людей з імунодефіцитом;
  • прояви мононуклеозу при негативному тесті на вірус Епштейна-Барр;
  • лихоманка неясного походження.

Значення результатів

Якщо показники, отримані в результаті лабораторного дослідження, виявилися менші, ніж 0,8, значить аналіз негативний. Це означає, що пацієнт або не заражався взагалі, або зараження відбулося нещодавно (в цьому випадку в підвищеному титрі будуть антитіла IgМ до цитомегаловірусу).

Якщо значення більш 1,0 - значить, пацієнт перехворів вірусом вже давно. Якщо значення проміжне - значить, аналіз потрібно перездати через деякий час.

Підготовка до обстеження: ніякої особливої ​​підготовки не потрібно.

Матеріал дослідження: венозна кров.

Метод дослідження: ІФА (імуноферментний аналіз).

Термін готовності: 2 робочих дня.