Цитомегаловірус (CMV), антитіла IgМ

Код: 3115

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

270,00 грн

Опис аналізу:

Цитомегаловірус (Cytomegalovirus), антитіла IgM - обстеження, що дозволяє визначити, чи є у людини в крові антитіла класу М до цитомегаловірусу. Ці антитіла починають вироблятися найперше після інфікування і активно захищають організм під час гострої фази хвороби. Через деякий час рівень IgM поступово спадає, він замінюється іншими антитілами, що відповідають за довготривалий імунітет.

Для здорової людини вірус не становить небезпеки - зараження їм не викликає яких-небудь симптомів і проходить непоміченим. Симптоми можуть проявитися тільки в осіб з імуносупресією (ослабленим імунітетом), у яких може спостерігатися збільшення лімфатичних вузлів, болі в горлі і підвищення температури. При сильному імунодефіцит (наприклад, при СНІД) не виключений навіть летальний результат через зараження цитомегаловірусом.

Після первинного інфікування, за умови адекватної реакції захисних сил організму, вірус переходить в латентну форму: людина не хворіє, але залишається вірусоносієм. Ослаблення імунітету може викликати рецидив симптомів.

Цитомегаловірус є TORCH-інфекцією - при зараженні вагітної жінки страждає, в першу чергу, плід. Особливо небезпечна під час вагітності первинна інфекція, при якій вірус вперше потрапляє в організм. Під її впливом у дитини можуть розвинутися ураження печінки і нирок, глухота, мікроцефалія і розумова недостатність.

Покази до обстеження на IgM до цитомегаловірусу

Найчастіше обстеження призначають гінекологи пацієнткам, які планують вагітність або вже вагітні. Також можливе призначення інфекціоністом, пацієнтам з ослабленим імунітетом.

Показом до призначення аналізу гінекологом може бути:

  • вагітність або її планування (особливо важливо, якщо в анамнезі вказано факт попередніх завмерлих вагітностей або викиднів);
  • прояви у вагітної симптомів зараження ЦМВ;
  • фетоплацентарна недостатність;
  • результати УЗД, що вказують на патології розвитку плода.

Приводом до призначення обстеження інфекціоністом є:

  • ознаки зараження у пацієнтів з ослабленим імунітетом;
  • симптоми мононуклеозу, але негативний результат аналізу на вірус Епштейна-Барр;
  • гарячковий стан, причини якого не з'ясовані.

Інтерпретація результатів

Якщо показники, отримані в результаті лабораторного дослідження, виявилися менш, ніж 0,9, значить аналіз негативний. Це означає, що пацієнт або не заражався взагалі, або зараження відбулося давно і антитіла IgM вже не циркулюють в крові (в таких випадках повинен бути підвищений рівень імуноглобулінів G, що відповідають за тривалий захист організму).

Якщо значення більш 1,1 - значить, пацієнт заражений вірусом і протікає гостра фаза хвороби, або ж загострення хронічної інфекції. Якщо значення проміжні (0,9-1,09) - значить, аналіз потрібно перездати через деякий час.

Підготовка до обстеження: спеціальної підготовки не потрібно.

Матеріал дослідження: венозна кров.

Метод дослідження: імуноферментний аналіз (ІФА).

Термін готовності: 2 робочих дня.