Епштейна-Барр вірус (EBV), антитіла IgG до ядерного антигену NA

Код: 3417

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

270,00 грн

Опис аналізу:

Вірус Епштейна-Барр, антитіла IgG до ядерного антигену (anti-EBNA IgG) - аналіз, призначений для виявлення антитіл, що вказують на перенесений раніше або наявний інфекційний мононуклеоз, збудником якого є герпесвірус 4 типу (вірус Епштейна-Барр). Цей вірус зустрічається дуже часто - до 40 років антитіла до нього присутні в організмі більшості людей по всьому світу.

Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом - вірус потрапляє в організм з частинками слини вірусоносія. Найчастіше інфікування відбувається в ранньому дитинстві або в підлітковому віці. Вірус проникає в кровотік і атакує В-лімфоцити - клітини крові, що відіграють важливу роль в синтезі антитіл, які починають активно розмножуватися.

Інкубаційний період триває від 4 до 6 тижнів, після чого можуть з'явитися симптоми або ж хвороба буде протікати безсимптомно. Частим симптомом інфекційного мононуклеозу є біль у горлі і ангіна, можлива поява болю в м'язах, підвищеної температури. Через активне зростання кількості В-лімфоцитів відбувається збільшення селезінки, мигдаликів і лімфовузлів. У деяких випадках можливі висипання на руках і тулуб.

Симптоми захворювання можуть спостерігатися до двох тижнів, за час яких заражені В-лімфоцити усуваються з крові разом з вірусом (цей процес може займати до двох місяців), сам вірус переходить в латентну форму. При ослабленні імунітету вірус активується, але хвороба проходить безсимптомно. У такому вигляді вірус Епштейна-Барр може сприяти розвитку злоякісних процесів: раку носоглотки, В-клітинної лімфоми, хвороби Ходжкіна, лімфоми Беркітта, волосистої лейкоплакії.

Антитіла IgG до ядерного антигену вірусу Епштейна-Барр, один з основних маркерів інфекції, починають вироблятися вже під час одужання, і здатні зберігатися протягом життя.

Покази до призначення

Аналіз зазвичай призначається інфекціоністом, терапевтом або педіатром, можливо призначення онкологом. Показами зазвичай є:

  • симптоми інфекційного мононуклеозу;
  • підозра на перенесене раніше захворювання;
  • діагностика онкологічних патологій, пов'язаних з герпесвірусом 4 типа.

Значення результатів

Результат аналізу відображається у вигляді індексу:

  • менше 0,8 - негативний результат, антитіла не виявлені;
  • 0,8 - 1,0 - сумнівний результат, необхідні повторні дослідження;
  • 1,01 і більше - позитивний результат, антитіла IgG до ядерного антигену вірусу Епштейна-Барр виявлені.

Негативний результат може вказувати як на відсутність вірусу, так і на те, що пацієнт знаходиться в інкубаційному або гострому періоді хвороби, коли дані антитіла ще не виробляються. Так само тест може дати негативний результат, якщо хвороба була багато років тому, або у пацієнта проблеми з імунітетом, що перешкоджають синтезу антитіл.

Причиною позитивного результату може бути інфекційний мононуклеоз, хронічна інфекція, викликана вірусом Епштейна-Барр або наявність асоційованих злоякісних процесів.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал дослідження: кров з вени.

Метод дослідження: ІФА (імуноферментний аналіз).

Терміни проведення: 2 робочих дні.