Епштейна-Барр вірус (EBV), антитіла IgM до капсидного антигену VCA

Код: 3418

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

320,00 грн

Опис аналізу:

Вірус Епштейна-Барр, антитіла IgM до капсидного антигену (anti-EBVCA IgM) - дослідження, призначене для визначення в організмі антитіл, що вказують на інфекційний мононуклеоз на гострій стадії, причиною якого є вірус Епштейна-Барр. Це вірус із сімейства герпесвірусів, відомий також як вірус герпесу людини 4-го типу (ВГЧ-4). Він набув значного поширення - у більшості обстежених людей в організмі присутні антитіла до цього вірусу.

Основний шлях інфікування - повітряно-крапельний. З урахуванням широкої поширеності, зараження відбувається в ранньому дитинстві або в період дозрівання. При зараженні вірус атакує В-лімфоцити - клітини крові, які беруть участь в синтезі антитіл.

Перші 4-6 тижнів після інфікування вірусом Епштейна-Барр, триває інкубаційний період, після якого хвороба розвивається двома можливими шляхами: безсимптомним або ж з проявом симптомів.

Після інкубаційного періоду з'являються болі в горлі, тонзиліт, можливе загальне погіршення самопочуття, ломота в м'язах і підвищення температури. Активне розмноження В-лімфоцитів, заражених вірусом, провокує збільшення розмірів мигдаликів, селезінки, лімфовузлів, печінки. Іноді з'являється висип на руках і тулуб.

Хвороба триває близько двох тижнів, протягом яких В-лімфоцити з вірусом усуваються з крові, а сам вірус герпесу 4-го типу переходить в приховану форму. Ослаблення захисних сил організму уможливлює реактивацію вірусу, тільки без прояву симптомів. Такий перебіг хвороби створює сприятливі умови для розвитку раку носоглотки, хвороби Ходжкіна, лімфоми Беркітта, В-клітинної лімфоми і волосистої лейкоплакії.

Антитіла IgM до капсидного білку вірусу виробляються одними з перших, ще під час інкубаційного періоду і циркулюють в крові до 1-1,5 місяців після одужання.

Покази до призначення дослідження

Аналіз може бути призначений педіатром, терапевтом або інфекціоністом в наступних випадках:

  • підозра на інфекційний мононуклеоз;
  • диференціальна діагностика захворювань зі схожою симптоматикою.

Інтерпретація результатів

Дані дослідження відображаються у вигляді числового індексу, від значення якого і залежить результат:

  • менше 0,8 - «негативно», не виявлено антитіл;
  • 0,8 - 1,0 - неоднозначні дані, необхідні додаткові або повторні тести;
  • 1,01 і більше - «позитивно», виявлено антитіла IgM до капсидного білку герпесвірусу 4 типи.

Негативний результат можливий, якщо пацієнт здоровий, заразився недавно (антитіла не встигли виробитися в достатній для визначення лабораторними методами концентрації) або ж інфекція носить прихований характер. Позитивний результат підтверджує факт інфекційного мононуклеозу в гострій стадії.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал дослідження: венозна кров.

Метод дослідження: імуноферментний аналіз.

Терміни проведення: 2 робочих дні.