Гепатит D (HDV), сумарні антитіла

Код: 3030

Час виконання: 3 роб.дн.

Ціна у Київ

220 грн

Опис аналізу:

Вірус гепатиту D (сумарні антитіла) - лабораторний аналіз для виявлення в крові антитіл до вірусу гепатиту D (HDV).

Вірус гепатиту D не здатний розмножуватися в організмі самостійно - для цього йому необхідна присутність вірусу гепатиту В. Пов'язано це з тим, що вірус гепатиту D не здатний побудувати власну оболонку без білкових компонентів (HBs-антигену) вірусу гепатиту В. Таким чином, заразитися гепатитом D можуть тільки пацієнти з гепатитом В.

Інфікування може піти за двома сценаріями:

  • коінфекція - пацієнт одночасно заражається вірусами гепатиту В і D (враховуючи однакові шляхи передачі, це не рідкість);
  • суперінфекція - пацієнт з існуючим гепатитом В, інфікується вірусом гепатиту D.

Між коінфекцією і суперінфекцією є певні відмінності в перебігу хвороби, але вони не завжди виражені. Для першої характерний скорочений до 3-7 тижнів інкубаційний період, гострий початок і циклічний перебіг. Для другої - хвилеподібний перебіг, перехід в хронічну стадію і цироз у більшості пацієнтів. За коінфекції одужує до 90% пацієнтів, тоді як за суперінфекції - 5-10%. У 5% пацієнтів з суперінфекцією печінка уражається настільки інтенсивно, що їх не вдається врятувати.

Найбільший ризик зараження HBV і HDV відзначається у людей, що контактують з чужою кров'ю (в першу чергу, медперсонал), що мають досвід використання нестерильних медичних інструментів (наприклад, шприців), які перенесли пересадку органів, тощо.

У відповідь на проникнення в організм вірусу, починають вироблятися антитіла. Спершу йде синтез антитіл класу IgM, які з'являються в крові вже з другого тижня гепатиту. Вони поступово змінюються імуноглобулінами класу G (IgG), вироблення яких починається через 2-3 місяці з моменту інфікування. Концентрація антитіл в крові поступово знижується - IgM виявляються до 2 місяців з моменту захворювання, а IgG протягом 1-2 років після перенесеного гепатиту D.

Покази до призначення аналізу
Дослідження призначає інфекціоніст або гепатолог пацієнтам:

  • з хвилеподібним перебігом гепатиту В;
  • за стрімкого ураження печінки (за діагностованого гепатиту В);
  • з хронічними хворобами печінки;
  • як скринінг для тих, хто контактував з інфікованими гепатитом D.

Значення результатів
Аналіз на сумарні антитіла до вірусу гепатиту D якісний - результат може бути:

  • позитивним - антитіла до вірусу гепатиту D виявлені, а пацієнт хворий на хронічний гепатит D або переніс його раніше (в період до двох років);
  • негативний - антитіла не виявлені.
Негативний результат не дає гарантії того, що пацієнт здоровий. Антитіл може не бути через слабку імунну відповідь організму або занадто ранній забір зразка крові для аналізу.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: кров з вени.

Метод дослідження: ІФА (імуноферментний аналіз).

Терміни проведення дослідження: 3 робочих дні.