Вірус гепатиту В (HВV), генотипування (A, B, C, D тип), плазма крові, методом ПЛР Real-Time, якісне визначення

Код: 3009

Час виконання: 5 роб.дн.

Ціна у Київ

500 грн

Опис аналізу:

Гепатит В (плазма крові, генотипування методом ПЛР) - дослідження, що визначає чи є ДНК вірусу гепатиту В в крові пацієнта. Виникаючий під дією вірусу, гепатит В - найпоширеніша інфекція, що вражає печінку.

Мільйони людей у ​​всьому світі заражено вірусом гепатиту В, а понад 600 тисяч помирає щороку. Точну кількість інфікованих підрахувати практично неможливо, так як хвороба може протікати в легкій формі з настільки слабкими симптомами, що пацієнти, не підозрюючи про серйозність захворювання, не звертаються до лікаря.

Передача інфекції відбувається від хворого на вірусний гепатит В або від безсимптомного носія через біологічні рідини - найчастіше кров або сперму. Незахищений секс з носієм вірусу гепатиту В, пересадка від нього органів або переливання крові, спільне використання медичних інструментів без стерилізації - все це веде до інфікування вірусом гепатиту В. Передача вірусу можлива від матері до дитини при родовому процесі або через тріщини на сосках під час грудного вигодовування.

Інкубаційний період хвороби, коли вірус розмножується, але не проявляється симптомами, становить від 4 тижнів до півроку, після чого розвивається вірусний гепатит В. Він може протікати в легкій формі (триває всього кілька тижнів і не супроводжується вираженими симптомами) або ж стає важким хронічним захворюванням, що триває роками.

Існує 10 генотипів вірусного гепатиту В, які розрізняються біологічними властивостями, клінічною картиною і характером гепатиту, який вони провокують. Наприклад, встановлено, що генотип С вірусного гепатиту В з більшою ймовірністю провокує розвиток цирозу і злоякісних пухлин печінки

Кожному генотипу вірусного гепатиту В присвоюється літера латинського алфавіту.

Генотип А вірусного гепатиту В найчастіше зустрічається в Західній Європі, Центральній Африці і на північноамериканському континенті; генотипи В і С характерні для країн південно-східної Азії; генотип D домінує в країнах Східної Європи. Решта генотипів зустрічається набагато рідше і характерні для окремих регіонів Африки, Азії, Південної або Північної Америки.

Покази до аналізу

Обстеження зазвичай призначає інфекціоніст, гастроентеролог або гепатолог. Показами є:

  • прояви гепатиту (жовтушність склер і шкіри, потемніння сечі, знебарвлення калу, нудота, підвищена температура, швидка стомлюваність);
  • показники печінкових проб, що виходять за межі норми (білірубін, лужна фосфотаза, АЛТ, АСТ);
  • для оцінки ефективності та підбору максимально ефективного методу лікування.

Значення результатів

Отримані результати можуть бути позитивними або негативними. Значення «негативно» вказує, що ДНК вірусу в крові пацієнта не виявлено, а пацієнт здоровий.

При позитивному результаті, що означає присутність ДНК вірусу гепатиту В, також вказується генотип виявленого вірусу.

Підготовка до обстеження: в спеціальній підготовці немає необхідності.

Матеріал для дослідження: кров з вени.

Метод дослідження: ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція).

Термін готовності результату: 5 робочих днів.