Герпес вірус 3 тип (Varicella Zoster), антитіла IgG

Код: 3412

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

320,00 грн

Опис аналізу:

Герпес тип 3 (антитіла IgG) - аналіз, застосовуваний для виявлення в організмі людини антитіл класу G (IgG) до вірусу вітряної віспи. Цей вірус, потрапляючи в організм повітряно-крапельним шляхом, може бути збудником відразу двох захворювань: вітряної віспи («вітрянки») і оперізуючого лишаю (оперізучого герпесу).

Вітряна віспа розвивається при первинному інфікуванні, що відбувається, в більшості випадків в дитячому віці. Зараження в дорослому віці призводить до більш тривалого і важкого перебігу захворювання.

Після інкубаційного періоду (10-21 день, в середньому - близько двох тижнів) з'являються перші симптоми: висока температура і загальне нездужання. Через день-два з'являються сверблячі висипання у вигляді пухирців, які через 2 тижні покриваються скоринкою і зникають. За час хвороби організм виробляє антитіла, які пригнічують активність вірусу і формують довічний імунітет - вдруге вітрянкою не хворіють.

Після одужання вірус герпесу 3 типу не гине, а переходить в латентну форму, ховаючись в нейронах. Реактивація вірусу викликає оперізуючий лишай і відбувається при ослабленні захисних сил організму під впливом потужного стресу, внаслідок різкого і сильного переохолодження або розвитку злоякісних процесів.

Для оперізуючого герпесу характерне загальне нездужання, підвищення температури і поява сильного болю (поколювання, сверблячки або подразнення) на тулубі або на обличчі. Протягом одного-трьох днів в цих місцях з'являється висип, а больові відчуття зберігаються навіть після його зникнення (можуть спостерігатися до місяця).

Також хвороба може проявитися у вигляді офтальмологічного оперізуючого герпесу (з ризиком пошкодження рогівки), синдрому Рамсея-Ханта (з сильним болем в слуховому проході і втратою слуху) і рухового оперізуючого герпесу (з м'язовою слабкістю уражених ділянок).

Антитіла IgG, що виробляються організмом проти вірусу вітряної віспи відповідають за довічний імунітет. Аналіз на IgG до вірусу вітряної віспи важливий при плануванні вагітності, так як «вітрянка» під час виношування може негативно позначитися на здоров'ї дитини (якщо у жінки немає імунітету, краще попередньо зробити щеплення).

Покази до призначення

Аналіз може призначатися інфекціоністом, терапевтом або педіатром (якщо мова йде про вітряну віспи), а також неврологом або офтальмологом (якщо мова йде про оперізуючий герпес) і гінекологом в наступних випадках:

  • нетиповий перебіг «вітрянки»;
  • ускладнення вітряної віспи;
  • оперізуючий лишай;
  • планування вагітності (з метою попередження ускладнень).

Значення результатів

Індекс, що відображає результати аналізу, може мати такі значення:

  • менше 0,8 - негативний результат (антитіла IgG не виявлені), що означає, що пацієнт не інфікований вітряною віспою, або ж з моменту зараження пройшло занадто мало часу для синтезу антитіл;
  • 0,8 - 1,0 - сумнівний результат, що вимагає повторного обстеження;
  • більше 1,01 - позитивний результат (антитіла IgG виявлені), що означає, що пацієнт інфікований вірусом вітряної віспи і хворіє «вітрянкою», хворів нею раніше або ж пройшов вакцинацію.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: венозна кров.

Метод дослідження: імуноферментний аналіз (ІФА).

Термін проведення: 2 робочих дні.