Гліадин, антитіла IgG

Код: 7002

Час виконання: 3 роб.дн.

Ціна у Київ

450,00 грн

Опис аналізу:

Гліадин, антитіла IgG – лабораторне дослідження, що дозволяє діагностувати целіакію (непереносимість глютену). Глютен (клейковина) – природний білковий компонент злаків, багатоскладова субстанція, до якої, серед іншого, входять гліадини.

Клейковина – це універсальна харчова добавка, за допомогою якої вирішують безліч технологічних завдань у харчовій промисловості. Застосовуючи її, збільшують термін придатності продукції (глютен - природний консервант), регулюють консистенцію та густоту виробів, створюють харчові оболонки та ін.

Завдяки цьому клейковина присутня в ковбасах, сосисках, сирах, соусах (включаючи кетчупи та майонези), морепродуктах, йогуртах, цукерках, пастилі, мармеладі, кремах, швидкорозчинній продукції (супи та кава) та ін. Глютеном багаті хлібобулочні вироби, зернові каші, макарони, пиво та будь-яка їжа з пшениці, жита або ячменю, що містять природну клейковину.

Це ефективна, дешева та безпечна для організму 99% людей харчова добавка, але приблизно для 1% людства вживання клейковини є шкідливим. Для цієї категорії людей глютен токсичний через особливості імунітету - їх організм починає вироблення антитіл проти гліадину.

Внаслідок цього процесу ушкоджується слизова оболонка тонкого кишківника і порушується процес всмоктування необхідних організму речовин з їжі. В результаті організм хронічно недоотримує вітаміни, мінерали та калорії, порушується його нормальна життєдіяльність, у дітей відзначається відставання у зростанні.

За своєчасної діагностики наслідки целіакії нескладно усунути - достатньо перейти на безглютенову дієту.

Діагностика целіакії за одними лише симптомами неможлива – вони характерні для цілого ряду хвороб, серед яких алергія на пшеницю, неспецифічний виразковий коліт та синдром подразненого кишківника. Крім того, можлива підвищена чутливість до глютену, не пов'язана з целіакією. Тому ключову роль постановці діагнозу грають лабораторні методи, одним з яких є визначення антитіл IgG до гліадину.

Покази до призначення

Аналіз зазвичай призначають гастроентерологи та педіатри – прояви хвороби особливо помітні при введенні прикормів немовлятам, а також у дітей у періоди активного зростання. Целіакія може виявлятися такими симптомами:

  • хронічна діарея;
  • біль у животі;
  • періодичне блювання;
  • ознаки будь-яких авітамінозів – прояви різноманітні, від проблем із зором до безпліддя.

Також аналіз корисний для контролю ефективності лікування целіакії. Застосовується для профілактичної перевірки груп ризику розвитку целіакії: пацієнтів із цукровим діабетом першого типу, хворобою Хашимото, синдромом Дауна, тотальним облисінням, а також людей, у яких найближчі родичі страждають від непереносимості глютену.

Значення результатів

Концентрація антитіл IgG до гліадину вимірюється в U/ml (Од/мл, одиницях на мілілітр). Якщо в результаті зазначено менше 12 U/ml, то антитіла IgG до гліадин не виявлені, якщо 12-18 U/ml результати обстеження сумнівні. Якщо значення більше 18 U/ml, то результат позитивний – у пацієнта виявлено IgG до гліадину.

Наявність антитіл IgG до гліадину, крім целіакії, можливе і за інших хвороб: СПК (синдрому подразненого кишківника), НВК (неспецифічного виразкового коліту), хвороби Крона, саркоїдозу, аутоімунного гепатиту та ін.

Відсутність IgG до гліадину відзначається у здорових пацієнтів або у людей з непереносимістю глютену, але на безглютеновій дієті.

Підготовка до обстеження

Пацієнтам, у яких передбачається целіакія, бажано дотримуватися звичайного режиму харчування (без обмежень глютену) за тиждень до обстеження. Пацієнтам з діагностованою целіакією, що проходять лікування специфічною дієтою, цього обмеження дотримуватися не потрібно.

Матеріал для дослідження: кров із вени.

Метод дослідження: імуноферментний аналіз (ІФА).

Термін проведення: 3 робочі дні.