Гормональне кольпоцитологічне дослідження (3 препарата)

Код: 2211

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

270,00 грн

Опис аналізу:

Гормональне кольпоцитологічне дослідження - дослідження мазка з піхви, що дозволяє оцінити функціонування яєчників і рівень гормонів (прогестерону і естрогену) в організмі. В ході аналізу вивчаються клітини вагінального епітелію, їх співвідношення і склад, що прямо залежать від концентрації естрогену і прогестерону.

Цей аналіз дозволяє оцінити чи відповідає гормональний фон фазі менструального циклу і вікові пацієнтки. З його допомогою можна з'ясувати, чи є овуляція, оцінити ефективність лікування гормонами і, за необхідності, скоригувати його. Застосовується також для оцінки загрози переривання вагітності.

Епітелій піхви складається з 4 типів клітин: поверхневих, проміжних, парабазальних і базальних. Кількісне співвідношення цих видів клітин вказує на те, як працюють яєчники, контролюючі їх дозрівання за допомогою естрогену.

Висновки гормонального кольпоцитологічного дослідження робляться на підставі декількох показників: індексу дозрівання, каріопікнотичного індексу, еозинофільного індексу та індексу скупченості.

Індекс дозрівання є процентним співвідношенням клітин вагінального епітелію і записується у вигляді формули, в якій спочатку вказується відсоток базальних клітин, потім клітин проміжного епітелію і в кінці - поверхневих.

Каріопікнотичний індекс вказує на насиченість естрогенами, які провокують каріопікноз клітинних ядер епітелію піхви. Цей показник змінюється протягом менструального циклу, складаючи 25-30% під час фолікулінової і прогестероновоі фаз, досягаючи максимуму (60-80%) під час овуляції.

Еозинофільний індекс також характеризує рівень естрогену, будучи процентним співвідношенням ороговілих (поверхневих) клітин вагінального епітелію до клітин з базофільною цитоплазмою.

Індекс скупченості - це співвідношення зрілих клітин,що розташовуються окремо, до зрілих клітин епітелію, що групуються в скупчення від 4 і більше штук. Скупченість може бути вираженою, помірною і слабкою. Цей показник характеризує рівень прогестерону.

Покази до призначення

Дослідження призначає гінеколог в наступних випадках:

  • необхідність оцінки роботи яєчників;
  • діагностика причин переривання вагітності, безпліддя, нерегулярних місячних;
  • оцінка зміни гормонального фону в період клімаксу;
  • контроль ефективності та корекція гормональної терапії.

Значення результатів

Отримані дані класифікують за естрогенною насиченістю і вираженістю атрофії. Естрогенна насиченість може бути чотирьох типів: перший вказує на різку естрогенну недостатність, другий - на незначну, третій - на легку. Четвертий тип говорить про достатню насиченість естрогеном.

Атрофія епітелію може бути вираженою або помірною, так само як і проліферація (розростання епітелію).

Підготовка до обстеження

Матеріал для аналізу не відбирається під час місячних. За 48 годин до забору зразка необхідно утриматися від сексу. У разі прийому гормональних препаратів потрібно повідомити про це лікаря, який призначає дослідження.

Матеріал для дослідження: урогенітальний мазок.

Метод дослідження: мікроскопія.

Термін проведення: 2 робочих дні.