Хелікобактер (Helicobacter pylori), антиген в калі, якісне визначення

Код: 3308

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

450,00 грн

Опис аналізу:

Хелікобактер (Helicobacter pylori), антиген в калі - аналіз калу, що дозволяє виявити молекули, характерні для присутності в організмі бактерії Helicobacter pylori. Хелікобактер є дуже поширеною бактеріальною інфекцією - нею заражено понад 50% людства.

Хелікобактер створює сприятливі умови для розвитку гастриту, дуоденіту, виразки шлунка і дванадцятипалої кишки. Токсини, що виділяються нею в процесі життєдіяльності, пошкоджують слизові оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки.

Проте, бактерія - лише один з факторів, що викликають ці захворювання. Їх розвитку сприяють генетичні фактори, куріння, зловживання алкоголем, прийом ліків, які впливають на слизову шлунка, неповноцінне харчування і постійні стреси.

У половини інфікованих людей не спостерігається ніяких симптомів присутності бактерії, а гастрит або виразка розвиваються приблизно у 15-20% заражених. Також встановлено, що хелікобактер підвищує ризик розвитку раку шлунка.

Бактерія з легкістю передається від зараженої людини або носія інфекції, що не має симптомів, оральним, контактним або фекально-оральним шляхом. Інкубаційний період складає приблизно 7 днів. Особливо схильні до хвороби люди з дефіцитом імунітету.

Визначення антигену бактерії в калі пацієнта - високочутливий і безпечний метод дослідження, що дозволяє виявити інфекцію у 90% заражених пацієнтів. Однак паралельно можуть призначатися і інші, прямі і непрямі, методи дослідження. Це необхідно для отримання достовірного результату.

Покази до аналізу калу на хелікобактер

Аналіз найчастіше призначається гастроентерологом, іноді терапевтом або педіатром, в деяких випадках можливе призначення інфекціоністом або хірургом.

Показом є:

  • симптоми гастриту, дуоденіту або виразкової хвороби (тяжкість в шлунку, нудота, блювання, печія, здуття або біль у животі);
  • контроль ефективності лікування хелікобактеру.

Значення результатів

Аналіз якісний, а тому можливі два результати:

  • позитивний - пацієнт заражений бактерією;
  • негативний - антиген бактерії не виявлено.

Якщо аналіз негативний, але є симптоми гастриту, дуоденіту або виразки, обстеження рекомендують повторити через 2 тижні.

Підготовка до обстеження: спеціальної підготовки не потрібно.

Матеріал для дослідження: кал.

Метод дослідження: ІФА (імуноферментний аналіз).

Термін проведення дослідження: 2 робочих дні.