Хламідія (Chlamydia trachomatis), антитіла IgG до білку теплового шоку

Код: 3126

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

220,00 грн

Опис аналізу:

Хламідія (Chlamydia trachomatis), антитіла IgG до білка теплового шоку - лабораторне дослідження, що дозволяє переконатися, що пацієнт не хворіє на хронічний хламідіоз.

Хламідіоз є однією з найпоширеніших у світі інфекцій з переважно статевим шляхом передачі (контактно-побутова передача зустрічається рідше, але не виключена) - кількість щорічно реєстрованих випадків перевищує сто мільйонів. Розвиток інфекції викликає хламідія - мікроскопічна бактерія, що пристосувалася до паразитування в клітинах.

В організмі господаря хламідія може існувати в двох формах:

  • ретикулярное тільце - форма в якій хламідія розвивається всередині клітини людського організму;
  • елементарне тільце - дозріла бактерія, яка вийшла з клітки і готова до інфікування сусідніх клітин.

Внаслідок постійної зміни форм і постійного зараження нових клітин в організмі підтримується уповільнений, але постійний запальний процес. В результаті чоловіки з хламідіозом можуть страждати від частих епізодів уретриту (запалення уретри – сечовипускного каналу), а у жінок можливі також ендометрит (запалення ендометрія) і цервіцит (запалення шийки матки).

Хламідія здатна тимчасово призупиняти свій розвиток, залишаючись в фазі ретикулярного тільця. У таких випадках інфекція переходить в хронічний стан і не проявляє себе симптомами. Паралельно організм припиняє вироблення більшості антитіл проти збудника, що ускладнює лабораторну діагностику хвороби.

У прихованій формі інфекцію дозволяє виявити тест на антитіла IgG до білку теплового шоку хламідії - вироблення цих антитіл організмом не припиняється. Важливо відзначити, що білки теплового шоку хламідії здатні змішуватися з аналогічними білками, виробленими нашим організмом. Результатом може стати розвиток аутоімунної реакції.

Покази до призначення

Найчастіше аналіз призначається гінекологами, урологами, інфекціоністами або дерматовенерологами. Показами для жінок є:

  • епізоди невиношування вагітності в минулому;
  • позаматкова вагітність;
  • безпліддя;
  • запальні процеси урогенітального тракту (цервіцит, сальпінгіт, ендометрит та ін.).

Показами для чоловіків є: простатит, орхіт, баланопостит, уретрит, контроль ефективності лікування та ін. Дослідження може призначити педіатр в ході діагностики пневмонії, отитів і кон'юнктивітів у дітей.

Значення результатів

Результати відображаються у вигляді числового індексу, який легко інтерпретувати:

  • значення менш 0,40 - негативний результат аналізу;
  • 0,40 - 0,50 - сумнівні результати;
  • вище 0,50 - позитивний результат аналізу.

Негативний аналіз має на увазі відсутність антитіл IgG до білка теплового шоку хламідії. Таке можливо, якщо людина здорова або ж має ослаблений імунітет, що не бореться з патогеном. Позитивний аналіз означає, що антитіла виявлено, а значить людина заражена хламідіозом.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: зразок венозної крові.

Метод дослідження: імуноферментний аналіз.

Термін проведення: 2 робочих дні.