Хламідія (Chlamydia trachomatis), антитіла IgМ

Код: 3112

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

260,00 грн

Опис аналізу:

Хламідія (Chlamydia trachomatis), антитіла IgM - аналіз, що дозволяє визначити чи є у пацієнта хламідіоз в гострій стадії. Хламідіоз - це захворювання, яке викликається хламідіями, внутрішньоклітинними паразитами. Будучи бактеріями, вони в процесі розвитку втратили здатність розмножуватися поза зараженими клітинами, а тому перейшли до повністю паразитичного існування.

Організм людини вражає 4 види з роду хламідій, даний аналіз виявляє один з них - Chlamydia trachomatis, який провокує урогенітальний хламідіоз. Вона активно розселяється в клітинах слизової оболонки органів сечостатевої системи, проте може атакувати і слизову прямої кишечника або глотки, кон'юнктиву, у новонароджених - дихальні шляхи.

Хламідіоз може викликає запальні захворювання як у чоловіків (уретрит, епідидиміт, простатит), так і у жінок (сальпінгіт, запалення каналу шийки матки або її порожнини). Паразит впливає і на плід під час вагітності, провокуючи появу плацентарної недостатності і передчасні пологи.

Дитина, може бути заражена хламідіями під час пологів, ризикуючи згодом захворіти хламідійним кон'юнктивітом або запаленням легенів, спровокованим паразитом.

Інфікування хламідіями викликає відповідь імунної системи організму, яка реагує виробленням імуноглобулінів (Ig) - антитіл. У найпершу чергу, в період близько 5 днів після зараження, в крові починають визначатися IgM (імуноглобуліни М). Вони першими починають боротися з хламідіями, а потім на зміну їм синтезуються IgА і IgG. Якщо в крові є тільки IgM, значить зараження відбулося менш, ніж два тижні тому.

Імуноглобуліни класу М виробляються недовго - через 2-3 місяці після зараження вони вже не виявляються в пробах. На припинення вироблення IgM не впливає, вилікувана була інфекція або ж просто перейшла в хронічну фазу. Тому якщо в крові немає, IgM, але є імуноглобуліни G, це не означає, що пацієнт здоровий - це говорить про те, що зараження відбулося понад 3 місяці тому.

Покази до обстеження

Аналіз може бути призначений урологом, гінекологом, інфекціоністом або ж неонатологом.

Покази до призначення в гінекології:

  • вагітність (в рамках стандартного комплексу обстежень на TORCH-інфекції);
  • позаматкова вагітність або безпліддя (можуть бути спровоковані паразитом);
  • симптоми, які можуть бути проявом хламідіозу (свербіж, печіння, біль внизу живота, виділення).

Покази до призначення в урології:

  • печіння при сечовипусканні;
  • біль і свербіж в області статевих органів;
  • виділення з уретри;
  • діагностика простатиту, уретриту, епідидиміту і ін.

Якщо у породіллі під час вагітності було діагностовано хламідіоз, аналіз призначається новонародженому неонатологом.

Інтерпретація результатів

Якщо результат аналізу виявився рівним 0,89 або менше, значить він негативний - інфекції в гострій фазі в організмі, швидше за все, немає. Якщо результат аналізу дорівнює 1,11 або більше - у пацієнта гострий токсоплазмоз. Проміжні значення вказують на сумнівний результат, а значить, аналіз необхідно здати повторно в термін, зазначений лікарем.

Підготовка до обстеження: в обов'язковій підготовку перед обстеженням немає необхідності.

Матеріал для аналізу: кров з вени.

Метод дослідження: ІФА (імуноферментний аналіз).

Готовність результатів: протягом 2 робочих днів.