Антитіла IgE до алергенів морскої свинки (епітелій)

Код: 8003

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

280,00 грн

Опис аналізу:

Антитіла IgE до алергенів морської свинки (епітелій) – аналіз, за ​​допомогою якого можна перевірити, чи не має в пацієнта алергії на морських свинок.

Морська свинка - тварина невеликих розмірів, вперше одомашнена в американських Андах. Там їх розводили для вживання в їжу, з декоративними та ритуальними цілями. Для індіанців морська свинка досі є цінним джерелом м'яса.

Поза межами Південної Америки морська свинка відома як тварина, зручна для утримання в умовах міських квартир. Догляд за ними нескладний, тому їх часто заводять в якості улюбленців для дітей і підлітків. Також морська свинка використовується як лабораторна тварина.

Деякі білки морської свинки здатні виступати в якості алергенів – можуть провокувати розвиток реакції гіперчутливості (алергії) у схильних до цього людей. На сьогоднішній день виявлено білки Cav p I та Cav p II, відповідальні за реакцію алергіків на морських свинок. Ці білки сконцентровані в сечі, слині, шерсті та лупі тварин.

Потрапляючи з хутра на руки або в повітря, алергени вдихаються і провокують напад алергії. Найчастіше алергія розвивається у співробітників лабораторій, де морські свинки містяться у великій кількості як піддослідні тварини, і у тих, хто утримує тварину вдома.

У ході будь-якої алергічної реакції імунна система виробляє характерний маркер – антитіла (імуноглобуліни) IgE. Сучасна лабораторна діагностика дозволяє не лише визначати загальні IgE у крові, але й виявляти антитіла до окремих алергенів. Серед інших можна перевірити, чи є у людини антитіла IgE до алергенів морської свинки.

Покази до призначення

Дослідження призначає алерголог (у деяких випадках педіатр або терапевт) у разі появи симптомів алергії після контакту з морськими свинками. Можливі такі прояви:

  • алергічний риніт – чхання, нежить, ускладнене носове дихання;
  • алергічний кон'юнктивіт – почервоніння очей, відчуття сверблячки чи печіння;
  • алергічний дерматит – висипання, кропив'янка, свербіж чи печіння шкіри;
  • алергічний бронхоспазм – задишка, хрипи у легенях.

При призначенні аналізу на антитіла IgE до алергенів морської свинки лікар може також призначити дослідження на антитіла IgE до лугових трав і злаків, з яких заготовляють сіно для підстилки тварин. Можливо, що алергію провокує не улюбленець, а матеріал підстилки.

Значення результатів

Концентрацію антитіл, за якою визначають виразність алергії, вимірюють у міжнародних одиницях на мілілітр (МО/мл, IU/ml). Як правило, чим вища концентрація антитіл – тим більш вираженою може бути алергічна реакція. Однак у пацієнтів, які тривалий час не контактували з алергеном, рівень антитіл у крові поступово знижується.

Можливі такі діапазони результатів:

  • до 0,35 МО/мл – клінічно несуттєвий рівень антитіл, пацієнт не має алергії;
  • 0,36 - 0,5 МО/мл - дуже низький рівень, реакція є, але недостатня для появи симптомів;
  • 0,51 – 1 МО/мл – низький рівень, деякі пацієнти можуть відчувати симптоми;
  • 1,1 – 5 МО/мл – середній рівень антитіл, за якого пацієнт обов'язково зреагує на контакт з алергеном;
  • 5,1 – 25 МО/мл – високий рівень IgE до алергенів морської свинки;
  • 25,1 – 75 МО/мл – дуже високий рівень антитіл;
  • вище 75 МО/мл – виключно висока концентрація антитіл.

У трьох останніх випадках реакція пацієнтів на контакт із морською свинкою може бути дуже важкою.

Підготовка до обстеження: непотрібна.

Матеріал для дослідження: кров із вени.

Метод дослідження: імуноферментний аналіз (ІФА).

Термін проведення: 2 робочі дні.