Інсуліноподібний фактор росту ІІ (онкомаркер кори наднирників)

Код: 4504

Час виконання: 5 роб.дн.

Ціна у Київ

900 грн

Опис аналізу:

Інсуліноподібний фактор росту ІІ (онкомаркер кори надниркових залоз) – це аналіз крові, який призначається за підозри на новоутворення надниркових залоз. За концентрацією онкомаркера можна визначити, доброякісна пухлина надниркових залоз (аденома) або злоякісна (карцинома).

Інсуліноподібні фактори росту (ІФР, IGF, соматомедини) - це гормони, що беруть участь у контролі над виробленням гормону росту (соматотропіну). Більша їх частина виробляється печінкою, але близько чверті синтезу припадає на інші органи: нирки, серце, надниркові залози, гіпофіз, головний мозок, шкіру, м'язи та ін.

На відміну від ІФР-1 (соматомедину С), який є основним фактором зростання у дорослих, особливості ІФР-2 (соматомедин А) вивчені гірше. Обидва фактори росту синтезуються, починаючи з періоду внутрішньоутробного розвитку та протягом усього життя. Відмінність у тому, що пік вироблення ІФР-2 припадає на період ембріогенезу (розвитку плоду до пологів). А переважний синтез ІФР-1 в організмі відбувається в постнатальний період (від моменту народження і до самої смерті).

Після народження вироблення ІФР-2 не зупиняється, але тримається на невисокому рівні. Посилюватись воно може при деяких онкологічних патологій. Насамперед – при пухлині кори надниркових залоз. Тому аналіз на інсуліноподібний фактор росту ІІ застосовується як маркер цього різновиду раку.

Покази до призначення

Аналіз на ІФР-2 можуть призначити онкологи та ендокринологи, а показом до дослідження є підозра на рак кори наднирників. Хвороба може виявлятися такими симптомами:

 • підвищення рівня цукру в крові;
 • підвищення артеріального тиску;
 • біль у попереку;
 • проблеми із сечовипусканням;
 • різка втрата ваги;
 • незначне підвищення температури протягом тривалого часу.

Крім цього, аналіз можуть призначати за вже виявленої пухлини, щоб визначити її тип, оцінити реакцію на лікування. Пацієнтам, які пройшли курс лікування, аналіз може призначатися для своєчасної діагностики можливого рецидиву.

Значення результатів

Рівень ІФР-2 у крові визначають у нанограмах на мілілітр (нг/мл, ng/ml). У пацієнтів без онкологічної патології концентрація інсуліноподібного фактору росту II знаходиться в межах:

 • від 258 до 882 ng/ml – у препубертатний період (дитинство);
 • від 273 до 892 ng/ml – у пубертатний період (період дозрівання, підлітковий вік);
 • від 333 до 967 ng/ml – у дорослих.

Причиною значного підвищення концентрації інсуліноподібного фактору росту 2 типу можуть бути:

 • карцинома або аденома (гіперплазія) кори надниркових залоз;
 • рак передміхурової залози;
 • хвороби Альцгеймера, Паркінсона та деякі інші.

Тест дозволяє уточнити тип та розміри пухлини. Аналіз результатів в динаміці – оцінити ефективність лікування та ризик виникнення рецидиву в період ремісії. Також аналіз може призначатися для уточнення типу та стадії раку передміхурової залози (простати).

Підготовка до обстеження: не їсти протягом 8 годин до здачі крові.

Матеріал на дослідження: венозна кров.

Метод дослідження: твердофазний хемілюмінесцентний імуноферментний аналіз (твердофазний ІХЛА).

Термін виконання: 5 робочих днів.