Зішкріб на яйця гостриків (ентеробіоз), змив з анусу

Код: 2015

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

180,00 грн

Опис аналізу:

Зішкріб на яйця гостриків (ентеробіоз) - лабораторний тест, що дозволяє перевірити факт наявності яєць гостриків - паразитів, які є збудниками ентеробіозу. Гострики відносяться до представників роду нематод і є одним з найпоширеніших паразитів, що інфікують дітей - за різними даними заражено від 4% до третини дітей по всьому світу.

Сам гострик має вигляд хробака білого кольору, розміри якого сягають 5-10 мм, що паразитує в нижній частині тонкого кишечника, сліпій кишці і на початку ободової кишки. Підходячи до кінця життєвого циклу (близько трьох-чотирьох тижнів), гострики мігрують в клубову кишку, де відбувається їх спарювання. Самці після спарювання гинуть, а вагітні самки, повністю заповнившись яйцями, спускаються нижче по кишечнику.

Коли людина спить, самки гостриків виходять назовні, відкладають на шкірі велику кількість яєць (від 50 до 100 тисяч), після чого гинуть. Цей процес супроводжується клінічним симптомом ентеробіозу - шкірним свербежем в області ануса. При розчісуванні, яйця гостриків потрапляють під нігті, а звідти на їжу, навколишні предмети або на інших людей.

За винятком свербежу в перианальній області, прояви ентеробіозу виражені слабо: занепокоєння, погіршення апетиту, дратівливість і безсоння. Хвора дитина може повторно ковтати яйця гельмінта, провокуючи новий цикл розвитку паразита. Важкий і довгий перебіг ентеробіозу іноді здатний спровокувати розлади в тендітній психіці дитини. Зрідка реєструються випадки ектопічного ентеробіозу, коли паразит вражає нирки або фаллопієві труби.

У лікуванні ентеробіозу особливе місце займає гігієна: регулярна стрижка нігтів, миття рук, часта зміна, прання і прасування білизни. Медикаментозне лікування полягає в прийомі пацієнтом і контактними особами курсу антигельмінтних препаратів.

Покази до призначення

Лабораторне дослідження може бути призначене терапевтом, педіатром, інфекціоністом або сімейним лікарем в наступних випадках:

  • клінічні симптоми ентеробіозу, перш за все - свербіж в перианальній області;
  • постановка діагнозу «ентеробіоз» особі, яка контактувала з пацієнтом;
  • профілактичні дослідження (при оформленні медичних (санітарних) книжок, госпіталізації, диспансеризації та ін.).

Значення результатів

Нормою є відсутність яєць гостриків, яке вказує на те, що пацієнт здоровий. Виявлення яєць гостриків (позитивний результат) вказує на наявність у пацієнта ентеробіозу і необхідність лікування його самого і обстеження контактних осіб на предмет гельмінтозу.

Підготовка до обстеження: напередодні забору біоматеріалу не проводять гігієну шкіри в області сідниць і ануса; забір проводиться вранці, до дефекації пацієнта.

Матеріал для дослідження: змив з ануса.

Метод проведення дослідження: мікроскопічний.

Термін проведення: 2 робочих дні.