Кардіоліпінові антитіла-VDRL, якісне визначення

Код: 3243

Час виконання: 1 раб.дн.

Ціна у Київ

150,00 грн

Опис аналізу:

Кардіоліпінові антитіла-VDRL, якісне визначення – лабораторний аналіз, що входить до комплексу діагностики сифілісу.

Сифіліс – поширена венерична інфекція, відома сотні років. Збудником захворювання є бліда спірохета (бліда трепонема, Treponema pallidum), здатна проникати в людський організм через слизові оболонки та пошкоджену шкіру. Ігнорування симптомів захворювання загрожує серйозними проблемами зі здоров'ям - трепонема поступово вражає всі органи та системи, у частини пацієнтів чинячи руйнівний вплив на організм.

Своєчасне звернення до лікаря та рання діагностика хвороби дозволяють вилікуватися без наслідків. Лабораторна діагностика сифілісу може включати велику кількість  різних тестів, спрямованих на пошук самого збудника або антитіл проти нього. Лабораторні аналізи, спрямовані на пошук антитіл (серологічні тести) поділяються на два типи: трепонемні та нетрепонемні. До останніх відноситься аналіз на кардіоліпінові антитіла.

Кардіоліпін – це компонент мітохондріальних та бактеріальних мембран, який активно вивільняється з клітин зараженого сифілісом організму. Організм реагує на нього виробленням кардіоліпінових антитіл, які виявляються за допомогою аналізу.

ЗА сифілісу кардіоліпінові антитіла починають виявлятися приблизно з 3-5 тижнів після інфікування. Активне вироблення антитіл триває ще кілька тижнів, після чого їх титр поступово спадає. На пізніх стадіях захворювання кардіоліпінові антитіла можуть бути відсутніми.

Важливо відзначити, що кардіоліпінові антитіла виявляються і за інших захворювань, для яких характерне руйнування тканин. Тому тест на кардіоліпінові антитіла не є специфічним для сифілісу – результати дослідження мають бути підтверджені іншими методами лабораторної діагностики.

Покази до призначення

Аналіз може призначатися дерматовенерологом або інфекціоністом за таких показів:

  • симптоми хвороби;
  • виявлення сифілісу у статевого партнера;
  • оцінка ефективності лікування захворювання.

Значення результатів

Аналіз якісний, а тому у графі результатів може бути лише два значення:

  • негативний – кардіоліпінові антитіла не виявлено;
  • позитивний – кардіоліпінові антитіла виявлені.

Антитіл до кардіоліпіну може не бути з кількох причин:

  1. Пацієнт не заражений сифілісом.
  2. З моменту зараження пройшло дуже мало часу для вироблення антитіл.
  3. З моменту зараження пройшло дуже багато часу, і титр антитіл знизився.
  4. Хибнонегативний результат.

Позитивний результат означає, що пацієнт хворий на сифіліс або іншу хворобу, для якої характерний високий рівень кардіоліпінових антитіл (проказа, аутоімунні процеси, малярія, атипові пневмонії). Підвищений рівень кардіоліпінових антитіл відзначається у вагітних жінок, людей похилого віку, та осіб, які вживають ін'єкційні наркотики.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: кров із вени.

Метод дослідження: тест флокуляції.

Термін проведення: 1 робочий день.