Коронавірус SARS-CoV-2 (COVID-19), антитіла IgА (методом ІФА)
Опис аналізу:
Коронавірус SARS-CoV-2 (COVID-19), антитіла IgA (методом ІФА) – лабораторний аналіз, один із методів діагностики коронавірусної інфекції. Окрім дослідження на антитіла IgA, інфекцію можна шукати декількома способами: виявленням імуноглобулінів інших класів (IgM та IgG), виявленням самого вірусу або окремих його частин-антигенів. Широкий арсенал методів виправданий масштабами епідемії та високою летальністю серед заражених.
З початком пандемії COVID-19 мережа лабораторій МедЛаб однією з перших в Україні налагодила процес діагностики коронавірусної інфекції. Перелік надійних досліджень SARS-CoV-2 постійно розширюється, серед інших включаючи аналіз на антитіла IgA до вірусу.
Антитіла класу А спрямовані на захист від вірусу на порозі людського організму – вони переважають на слизових оболонках дихальних шляхів. У зв'язку з цим вироблення IgA починається організмом насамперед.
Ця особливість дозволяє використовувати аналіз на IgA для діагностики COVID-19 на ранніх етапах захворювання. У порівнянні з тестами на антитіла класів IgM та IgG, аналіз на IgA дає найменшу кількість хибно-негативних результатів на першому тижні інфікування.
Покази до призначення
Найчастіше дослідження призначає сімейний лікар, терапевт чи педіатр. Також аналіз може знадобитися інфекціоністу. Поширеними показами є:
- симптоми COVID-19;
- підозра на безсимптомний перебіг COVID-19;
- скринінгові (профілактичні) дослідження.
Значення результатів
Результати тесту легко розшифрувати самостійно – вони відображаються у вигляді індексу. Значення індексу менше 0,9 (негативний результат) характерні для пацієнтів, які не контактували з вірусом, а значення більше 1,1 (позитивний результат) – для інфікованих коронавірусом. Проміжні значення від 0,9 до 1,1 вказують на сумнівні результати, які потребують уточнення.
Позитивні чи негативні результати тесту не є гарантією присутності чи відсутності вірусу в організмі. У разі перехресних реакцій аналіз на антитіла може бути позитивним навіть у людей, які ніколи не контактували з вірусом. А через ослаблений імунітет, аналіз на антитіла може бути негативним у людей, які хворіють на COVID-19. Тест на антитіла також не допоможе виявити інфекцію до початку вироблення організмом антитіл.
У будь-якому разі результати тестів на антитіла (серологічних тестів) доречно уточнювати іншими методами лабораторної діагностики, передусім – ПЛР. Остаточне рішення про стан здоров'я пацієнта та необхідність подальшої діагностики приймається лікарем.
Підготовка для обстеження: спеціальна підготовка не потрібна.
Матеріал на дослідження: зразок крові.
Метод дослідження: ІФА (імуноферментний аналіз).
Термін проведення: 2 робочі дні.