Коронавірус SARS-CoV-2 (COVID-19), сумарні антитіла IgM+IgG (методом ІФА)

Код: 3463

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

280,00 грн

Опис аналізу:

Коронавірус SARS-CoV-2 (COVID-19), сумарні антитіла IgM+IgG (методом ІФА) – один із найпоширеніших методів діагностики коронавірусної хвороби. Аналіз підтверджує не сам факт присутності вірусу в організмі, а наявність антитіл, що виробляються для захисту від інфекції.

Лабораторна діагностика, зосереджена на пошуку антитіл (серологічні тести), не настільки точна як ПЛР-тест з кількох причин:

  1. Антитіла не циркулюють в організмі постійно. Антитіла класу IgM, які виробляються на початку захворювання, присутні тільки в гострій стадії хвороби, після чого їх концентрація зменшується. Антитіла IgG, які відповідають за довгостроковий захист, з'являються лише на третьому-четвертому тижні з моменту зараження (орієнтовно 10-14 днів після появи перших симптомів).
  2. У людей з ослабленим імунітетом (внаслідок хвороб або лікування) антитіла можуть вироблятися в замалій для виявлення кількості.

Пошук двох класів антитіл у межах одного лабораторного аналізу дозволяє суттєво підвищити точність дослідження та успішно застосовувати серологічні методи для діагностики COVID-19.

Покази до призначення

Призначається тест терапевтом або сімейним лікарем, але його можна пройти без призначення фахівця. Приводом призначення аналізу може бути:

  • розмежування випадків коронавірусної інфекції та інших ГРВІ;
  • виявлення безсимптомних носіїв вірусу;
  • скринінги для людей, які контактували із зараженими пацієнтами;
  • уточнення діагностики (наприклад, за наявності симптоматики COVID-19, але негативного ПЛР-тесту);
  • оцінка якості проведеної вакцинації.

Значення результатів

Отримані результати відображають у вигляді числового індексу (коефіцієнту позитивності) – що більше значення індексу, то більше виявлено антитіл.

Якщо значення індексу менше, ніж 0,9 – аналіз негативний, у крові людини не виявлено антитіл до коронавірусу, скоріше за все людина не мала контакту з вірусом. Значення вище 1,1 вказують на позитивний результат, наявність антитіл та поточне або недавно перенесене захворювання. Значення в межах 0,9 - 1,1 є сумнівними і вимагають повторного складання тесту або уточнення іншими методами лабораторної діагностики.

Серологічні тести можуть видавати хибно негативні результати, коли аналіз вказує на відсутність антитіл у заражених пацієнтів. Таке можливе на ранніх стадіях хвороби, коли антитіла не виробилися в достатній для виявлення кількості. Аналіз може не бути достовірним у людей з ослабленою імунною системою, коли порушено вироблення антитіл.

Хибно позитивні результати, коли тест вказує на наявність антитіл у здорових людей, можливі за перехресних реакцій з іншими інфекціями.

Підготовка для обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: кров із вени.

Метод дослідження: ІФА.

Термін проведення: 1 робочий день.