Лямблія (Giardia lamblia), сумарні антитіла IgG+IgМ+IgA

Код: 3304

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

380,00 грн

Опис аналізу:

Лямблії (Giardia lamblia) сумарні антитіла IgG + IgМ + IgA - аналіз, що дозволяє виявити в крові антитіла до лямблії - паразита, що живе в організмі людини. Зазвичай лямблії заселяють тонкий кишечник людини, але можуть паразитувати і в жовчному міхурі.

Лямблії відносяться до найпростіших і можуть існувати в двох видах: активній формі (трофозоїти, здатні до харчування і розмноження) і в якості цисти (коли клітина оточена захисною оболонкою).

Цисти знаходяться в навколишньому середовищі навколо нас: в некип’яченій воді, на немитих продуктах і брудних руках. Коли циста заковтується людиною і потрапляє в тонкий кишечник, лямблії переходять в активну стадію існування, харчуючись і розмножуючись. Якщо клітина паразита потрапляє в товсту кишку, вона знову перетворюється на цисти, з фекаліями потрапляє в зовнішнє середовище і готова до зараження наступного господаря.

Зараження лямбліями викликає лямбліоз, інкубаційний період якого триває від 3 до 42 днів. Після цього з'являються прояви хвороби: нудота, блювота, діарея, болі, бурчання і здуття у животі, втрата апетиту. Можливий розвиток алергічного дерматиту, бронхіальної астми, ринітів і артриту.

Найяскравіше симптоми проявляються у дітей у віці від року до чотирьох. Також можлива безсимптомна форма лямбліозу, при якій паразит живе в організмі від 1 до 3 місяців, ніяк не проявляючи себе.

У відповідь на інвазію паразита організм виробляє антитіла, які присутні на різних етапах хвороби. Першими виробляються антитіла класу М, які можна виявити вже через півтора-два тижні після зараження, а антитіла класу G циркулюють в організмі навіть деякий час після загибелі паразитів.

Покази до призначення аналізу

Аналіз зазвичай призначають терапевт, педіатр, гастроентеролог або інфекціоніст, в деяких випадках можливе призначення дерматологом і алергологом.

Показом до аналізу крові на антитіла проти лямблій служать:

  • симптоми лямбліозу;
  • профілактика лямбліозу у пацієнтів з групи ризику (ветеринари, мандрівники, зоотехніки та ін.).

Обстеження на антитіла до лямблій входить в комплекс обстежень при підозрі на лямбліоз, однак, основним при цьому залишається дослідження калу людини. Пошук антитіл - непрямий метод, що має меншу точність, ніж аналіз калу на антиген лямблій.

Інтерпретація результатів

При аналізі розраховується індекс позитивності і якщо його значення становить 1,1 і більше - у пацієнта недавно був або є лямбліоз в гострій або хронічній формі. Значення індексу 0.9 і менше говорить про відсутність антитіл, а проміжні значення вимагають повторних обстежень.

Відсутність антитіл можлива в декількох випадках:

  • у пацієнта немає лямблій;
  • зараження відбулося нещодавно і антитіла ще не встигли синтезуватися;
  • некоректна робота імунітету, який не реагує на паразита.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: венозна кров.

Метод дослідження: ІФА.

Термін проведення: 2 робочих дні.