Мікроскопічне дослідження урогенітального мазка (чоловічий)

Код: 2205

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

190,00 грн

Опис аналізу:

Мікроскопічне дослідження урогенітального мазка (чоловічий) - аналіз, що дозволяє оцінити стан мікрофлори в чоловічій уретрі (сечівнику), з'ясувати, чи немає ознак запального процесу і виявити збудників деяких захворювань сечостатевої системи чоловіків.

У нормі, домінуючим мікроорганізмом мікрофлори уретри є епідермальний стафілокок. Речовини, що ним виробляються, пригнічують розвиток патогенних бактерій. Також присутні альфа-гемолітичні стрептококи.

Складовою мікрофлори можуть бути умовно-патогенні організми, незначна кількість яких загрози здоров'ю не несе, але активне розмноження здатне викликати ряд захворювань. Умовно-патогенна мікрофлора потрапляє в уретру з поверхні шкіри або зі слизової оболонки прямої кишки.

Найчастіше в мазку виявляється протей, гарднерела, кишкова паличка, Candida (збудник молочниці), золотистий стафілокок, уреаплазма, коринебактерії, анаеробні бактерії. Припустимо виявлення в мазку мікобактерій смегми (секрету, що виділяється залозами крайньої плоті голівки статевого члена) і фузобактерій.

Зміна балансу мікрофлори уретри в сторону надмірного розмноження умовно-патогенних мікроорганізмів можлива в разі ослаблення імунітету, зміни гормонально фону, недотриманні рекомендацій особистої гігієни, метаболічних порушеннях. Спровокувати розвиток умовно-патогенної флори може також прийом медичних препаратів (гормональних засобів, антибіотиків та ін.).

Урологічний мазок на флору є чутливим методом виявлення гонореї - збудник захворювання виявляється в 98% випадків. Також застосовується в діагностиці трихомоніазу. Мікроскопія урогенітального мазка - орієнтовне дослідження, завдяки якому лікар може визначити додаткові аналізи, які необхідні для постановки точного діагнозу пацієнту.

Покази до призначення
Аналіз може призначатися урологом або венерологом, при наступних показах:

  • симптоми уретриту (боліснее сечовипускання, почервоніння і злипання зовнішнього отвору сечовипускального каналу, виділення з уретри);
  • підозра на деякі з інфекцій, що передаються статевим шляхом (гонорея, трихомоніаз та ін.);
  • визначення складу мікрофлори чоловічої сечостатевої системи
  • контроль ефективності лікування.

 

Значення результатів
Підвищення рівня лейкоцитів, еритроцитів і клітин епітелію може вказувати на уретрит, травму уретри, кристалурію, утворення виразок на внутрішній поверхні уретри і ін. Сильне перевищення норми лейкоцитів - одна з можливих ознак гонореї. При трихомоніазі в мазку виявляються трихомонади, а при кандидозі - псевдоміцелій. Поява атипових клітин епітелію - ймовірна ознака розвитку новоутворення в уретрі.
Мікроскопія чоловічого урогенітального мазка не є методом виявлення вірусів, мікоплазми, хламідій або уреаплазми.

Підготовка до взяття урологічного мазка
За 2-3 години до взяття зразка потрібно утриматися від сечовипускання. За кілька днів до мазка, погодивши з лікарем, потрібно припинити застосування зовнішніх антибіотиків, антисептиків і протигрибкових препаратів.

Матеріал для дослідження: мазок з сечостатевих шляхів чоловіка.

Метод дослідження: мікроскопія.

Терміни проведення дослідження: 1 робочий день.