Мікроскопічне дослідження урогенітального мазка (жіночий) - uretra, vagina, cervix

Код: 2204

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

190,00 грн

Опис аналізу:

Мікроскопічне дослідження урогенітального мазка (жіночий - uretra, vagina, cervix) - аналіз, що також називається «мазком на флору», необхідний для оцінки стану мікрофлори жіночих статевих органів (піхви, уретри і цервікального каналу). З його допомогою визначається кількість слизу, наявність лейкоцитів, епітеліальних клітин і можливих збудників інфекційних захворювань жіночої сечостатевої системи.

Мікроскопія урогенітального мазка - це «золотий метод» діагностики бактеріального вагінозу.

У нормі мікрофлора жіночих статевих органів складається з приблизно 40 видів мікроорганізмів, більша частина яких (близько 95-98%) складається з лактобактерій. Продукуючи перекис водню і молочну кислоту, вони створюють кисле середовище, яка не дає розвиватися патогенним і умовно-патогенним мікроорганізмам.

Решта 3-5% складу мікрофлори складають стафілококи, кандида, гарднерели, анаеробні бактерії, і інші мікроорганізми, що називаються умовно-патогенними. Небезпечними для організму вони стають тільки в разі їх надмірного розмноження, привести до якого може зменшення кількості лактобактерій. Причиною цього можуть бути порушення гормонального фону, проблеми з метаболізмом, прийом медичних препаратів або недостатнє дотримання правил особистої гігієни.

Покази до призначення
Мазок на флору, в більшості випадків, призначається гінекологом, можливо призначення венерологом (або дерматовенерологом) при наступних показах:

  • оцінка складу мікрофлори жіночої сечостатевої системи;
  • симптоми дисбіозу;
  • ознаки запальних процесів в жіночих статевих органах;
  • підозра на інфекції, що передаються статевим шляхом;
  • профілактичні огляди і контроль ефективності проведеного лікування.

Мазок на флору: нормальні результати
В урогенітальному мазку має бути присутнім слиз, лактобактерії, клітини плоского епітелію, допустиме виявлення незначної кількості лейкоцитів (значна їх кількість - ознака запального процесу). Виявлення спор або міцелію грибка вказує на ймовірний розвиток молочниці, виявлення патогенних мікроорганізмів може вказувати на наявність відповідних інфекцій. Поява еритроцитів в мазку може бути ознакою ерозії, маткової кровотечі або розвитку новоутворень.
Взяття мазка на флору є першим етапом обстеження жінки, при наявності відхилень в якому рекомендується подальше обстеження: бактеріальний посів, діагностика вірусних інфекцій методом ПЛР та ін.

Підготовка до взяття мазка
Забір матеріалу для дослідження краще проводити до настання менструації або через 2 дні після припинення місячних. За погодженням з лікарем потрібно відмовитися від застосування місцевих антисептичних, протигрибкових, гормональних, протизаплідних і антибактеріальних препаратів - вони здатні вплинути на результат.

Матеріал для дослідження: мазок з жіночих статевих шляхів. Як правило, береться з трьох точок (піхви, уретри, цервікального каналу).

Метод дослідження: мікроскопія.

Термін проведення: 1 робочий день.