Опісторхії (Opisthorchis felineus), антитіла IgG

Код: 3305

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

380,00 грн

Опис аналізу:

Опісторхії (Opisthorchis felineus), антитіла IgG - аналіз, який показує, чи виробляє організм антитіла у відповідь на зараження паразитом опісторхією - видом плоских хробаків класу трематод. Виявлення антитіл - це лабораторне підтвердження факту зараження. Паразит передається через вживання недостатньо обробленої риби сімейства коропових.

Для опісторхії характерний складний шлях розвитку: яйця паразита спочатку проковтуються молюсками, де проходять стадію безстатевого розмноження і перетворення в церкарії (личинки). Церкарії, в свою чергу, заражають рибу сімейства коропових, а з нею потрапляють в організм людини або тварин, де паразит розвивається в дорослу особину і відкладає яйця. Разом з фекаліями яйця потрапляють у водойми, де починається новий життєвий цикл опісторхії.

Після потрапляння в людський організм, опісторхії починають дозрівати в дванадцятипалій кишці, а процес статевого дозрівання завершується вже в жовчних і панкреатичних протоках. Там вони кріпляться до слизової оболонки проток і починають відкладати яйця.

Скупчення паразитів ушкоджує стінки жовчних і панкреатичних проток, викликає їх закупорку, провокуючи панкреатит (запалення підшлункової залози) і холецистит. Хронічне захворювання може ускладнюватися гнійним холангітом, вторинними інфекціями жовчовивідних шляхів, жовчним перитонітом. Багаторічний перебіг опісторхозу сприяє розвитку раку печінки.

Відходи життєдіяльності паразита провокують серйозні алергічні реакції.

Відповіддю організму на зараження є вироблення антитіл двох класів: IgM і IgG; значення для діагностики мають антитіла останнього типу. Імуноглобуліни G починають вироблятися через 1,5-2 місяці після зараження, досягаючи максимуму до третього місяця з моменту інфікування. Якщо хвороба триває роками, їх рівень може знизитися через погіршення імунітету.

Покази до аналізу

Пошук антитіл до опісторхії може бути призначений терапевтом або педіатром, гастроентерологом, інфекціоністом, онкологом, хірургом.

Показом зазвичай служать симптоми опісторхозу:

  • лихоманка;
  • шлунково-кишкові розлади;
  • висипання на шкірі;
  • біль у правому підребер'ї;
  • збільшення селезінки і печінки.

Крім того, аналіз рекомендований в якості скринінгового людям з групи ризику (наприклад, рибалкам) і людям, які проживають в ендемічних для опісторхії районах.

Інтерпретація результатів

При значенні індексу позитивності 0,8 і менше, аналіз вважається негативним, при 1,01 і більше - позитивним. Значення в межах 0,8-1,0 сумнівні і вимагають повторного проведення дослідження.

Негативний аналіз може вказувати на те, що у пацієнта немає опісторхії або ж з моменту зараження пройшло занадто мало часу і імунна відповідь не сформувалася. Позитивний аналіз вказує на наявність опісторхозу у пацієнта.

Остаточний діагноз визначається лікарем, на підставі історії хвороби, стану пацієнта і даних лабораторної діагностики.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал дослідження: кров з вени.

Метод дослідження: імуноферментний аналіз.

Терміни готовності: 2 робочих дні.