ПАП-тест (цитоморфологічне дослідження епітелію з цервікального каналу) методика забарвлення за Папанікалау (на склі) (за системою Betesda 2014)

Код: 2206

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

280,00 грн

Опис аналізу:

ПАП-тест (цитоморфологічне дослідження епітелію з цервікального каналу) - дослідження, що застосовується для діагностики передракових змін епітеліальних клітин і раку шийки матки. Завдяки спеціальному методу фарбування біоматеріалу за Папаніколау досягається дуже висока чутливість тесту. Дане дослідження може називатися «мазком за Папаніколау» або «мазком на онкоцитологію».

Рак шийки матки, що діагностується за допомогою ПАП-тесту, є третім за поширеністю типом злоякісних новоутворень, що діагностуються у жінок. Частіше зустрічається тільки рак молочних залоз і колоректальний рак. Злоякісні пухлини шийки матки зустрічаються у 15-25 жінок з 100 тисяч, причому страждають зазвичай жінки у віці 35-55 років.

Розвитку новоутворень, сприяє ряд факторів: людський папіломавірус (ВПЛ, особливо його високоонкогенні типи - 16, 18, 31, 33, 45 та ін.), ВІЛ, герпетична інфекція, хламідіоз, хронічні гінекологічні захворювання, імунодефіцит, ранній початок статевого життя і регулярна зміна партнерів. Тривалий прийом оральних контрацептивів, неодноразові пологи, дефіцит вітамінів А і С, куріння і наявність раку шийки матки у найближчих родичок також дозволяє віднести жінку до групи ризику розвитку даного захворювання.

Основним заходом попередження раку шийки матки є профілактичний скринінг - проведення ПАП-тесту. Проходити його потрібно щорічно кожній жінці, що досягла віку 21 років або більше трьох років живе статевим життям. З 30-річного віку, за умови того, що результати трьох останніх ПАП-тестів були негативні, обстеження можна проводити раз в два-три роки.

З віку 65 років, при трьох негативних результатах тесту за останні 10 років, скринінг можна припиняти. Жінкам старше 30 років, що входять до групи ризику, потрібно проходити щорічний скринінг.

ПАП-тест з високою чутливістю виявляє атипові клітини, які з'являються при дисплазії, інтраепітеліальній неоплазії (є передраковими станами) і раку шийки матки.

Покази до призначення

Дослідження призначається гінекологом або онкологом в наступних випадках:

  • щорічне скринінгове обстеження дівчат 21-30 років або молодше (за умови ведення статевого життя більше 3-х років);
  • профілактичне обстеження жінок 30-65 років (раз в 2-3 року);
  • щорічний скринінг жінок будь-якого віку при наявності факторів, що підвищують ризик розвитку захворювання.

ПАП-тест: норма

Нормальним результатом є негативний ПАП-тест, при якому аномальних епітеліальних клітин не виявляється. Позитивний ПАП-тес вказує на зміни в плоскому епітелії або зміни в залозистих клітинах і вимагає додаткового обстеження. Також мазок за Папаніколау дозволяє виявити ознаки доброякісних змін: запалення, інфекцій, розвитку непухлинних клітин.

Підготовка до обстеження

Мазки не можна брати під час місячних - бажано проходити тест за 5 днів до передбачуваного початку менструації або через кілька днів після закінчення. У зразку не повинні бути присутніми сперматозоїди, тому за добу до взяття мазка потрібно утриматися від статевих контактів. За 2-3 дні до дослідження не використовувати лубриканти, антибактеріальні або сперміцидні зовнішні засоби.

Матеріал для дослідження: мазок з цервікального каналу.

Метод дослідження: цитологія.

Термін проведення: 2 робочих дні.