Папілломавірус (HPV) 16,18 типи (високоонкогенні), зішкріб, сеча, біоптат ( методом ПЛР)

Код: 3211

Час виконання: 2 роб. дн.

Ціна у Луцьк

210 грн

Запис на аналізи

Опис аналізу:

Папіломавірус 16, 18 типи (методом ПЛР) - лабораторне дослідження, що дозволяє визначити, чи є в організмі пацієнта 16 і 18 типи вірусу папіломи людини.

ВПЛ (вірус папіломи людини, людський папіломавірус) - група споріднених вірусів, що складається з 27 видів, що діляться на сотні штамів. Папіломавірус людини вражає епітеліальний шар шкіри, слизові оболонки ротової порожнини і статевих органів; саме він є причиною появи папілом, бородавок і кондилом.

Вірус дуже широко поширений завдяки легкості його передачі: заразитися можна як контактним, так і статевим шляхом; не виключено зараження дитини від матері. Шанси інфікування зростають при частій зміні статевих партнерів, ранньому початку статевого життя, ослабленому імунітеті, авітомінозах, курінні і наявності інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Всі штами ВПЛ умовно діляться на неонкогенні, низькоонкогенні і високоонкогенні: перші відносно нешкідливі, другі та треті (значною мірою) провокують розвиток передракових станів і раку. До числа штамів, взаємозв'язок яких з онкологічними патологіями підтверджено, відносяться 16-й і 18-й типи. За даними різних досліджень, у 40-55% жінок з раком шийки матки присутній 16-й, а у 70% -16-й або 18-й тип.

Обидва типи вірусу дуже поширені - вони виявляються приблизно у 60% людей, інфікованих вірусом папіломи людини. Найчастіше імунітет справляється з вірусом самостійно, поступово придушуючи його. Якщо цього не відбувається, під дією вірусу послаблюється протипухлинний імунітет і значно зростає ризик появи або малігнізації існуючих новоутворень.

Достовірно встановлено, що папіломавіруси 16-го і 18-го типів пов'язані з появою раку шийки матки, піхви, пеніса, ануса, рота і горла. Тим не менш, важливо пам'ятати, що позитивний результат на ВПЛ 16-го і 18-го типів не означає присутності раку. Це всього лише один з багатьох чинників ризику, поряд зі спадковою схильністю, контактами з канцерогенами, курінням, опроміненням, впливом зовнішніх чинників і ін.

Покази до обстеження на ВПЛ 16 і 18 типів

Найчастіше даний тест призначається гінекологами, але його результати також можуть знадобитися урологу, інфекціоністу або лікарю загальної практики. Обстеження призначається:

  • як профілактичне жінкам старше 30 років;
  • жінкам будь-якого віку, якщо цитологічне дослідження показало наявність атипових плоских клітин;
  • чоловікам, які ризикують заразитися папіломавірусом.

Інтерпретація результатів

ПЛР-дослідження дозволяє перевірити є генетичний матеріал (ДНК) вірусу папіломи людини в взятих зразках чи ні. Якщо ДНК вірусу немає, значить людина здорова, результат аналізу негативний, а в бланку вказується «не виявлено». Якщо вірус виявлений, значить результат аналізу позитивний, а у пацієнта є ВПЛ.

Підготовка до обстеження

Чоловікам потрібно утриматися від сечовипускання протягом кількох годин перед дослідженням. Жінкам потрібно проходити обстеження в дні, коли немає менструації - до її початку або через кілька днів після закінчення.

Матеріал для дослідження: сеча, біоптат, урогенітальний мазок.

Метод дослідження: полімеразна ланцюгова реакція.

Термін проведення: 2 робочих дні.

Запис на аналізи