Генотипування ВПЛ 12 типів (високоонкогенні HPV 16,18,31,33,35,39,45,51,52,56,58,59 - якісне дослідження на наявність ВПЛ інфекції, з визначенням окремих генотипів, зішкріб, методом ПЛР Real-Time

Код: 3215

Час виконання: 2 роб. дн.

Ціна у Київ

420 грн

Запис на аналізи

Опис аналізу:

Папіломавірус, високоонкогенні штами (генотипування) - аналіз, що дозволяє виявити штами вірусу папіломи людини, що створюють умови для розвитку злоякісних новоутворень, в першу чергу, - раку шийки матки. До них відносяться 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 52, 56, 58, 59 і 66 типи вірусу.

До папіломавірусів людини на даний момент зараховують кілька десятків видів і сотні типів вірусу. Всі вони дуже поширені, легко передаються від людини до людини, а частина з них сприяє появі злоякісних новоутворень, в більшій чи меншій мірі.

Вірус передається при безпосередньому контакті, найчастіше статевим або побутовим шляхом, можливо також зараження дитини від матері. Ранній початок статевого життя, часта зміна партнерів, тривале застосування комбінованих оральних контрацептивів збільшують ймовірність зараження. Одна людина може бути носієм відразу декількох типів папіломавірусної інфекції.

Захворювання може не проявлятися протягом кількох років після зараження або протікати у прихованій формі. Основний симптом - поява доброякісних новоутворень (бородавок, папілом, кондилом) на шкірі і слизових оболонках статевих органів або рота. У ряді випадків інфекція пригнічується імунітетом самостійно, але це відбувається не завжди. Лікування, що знищує папіломавірус в людському організмі, на даний момент не розроблено.

Високоонкогенні штами ВПЛ здатні об'єднувати власну ДНК з геномом клітин шкіри або слизової, що призводить до появи дисплазії - передракового стану.

Найнадійнішим способом діагностики вірусу папіломи людини, що дозволяє виявляти вірус навіть в прихованій формі, є аналіз зразка шляхом методу полімеразної ланцюгової реакції. При цьому можливо проводити генотипування - визначення конкретних штамів, присутніх у пацієнта.

Покази до призначення дослідження

Генотипування штамів папіломавірусної інфекції високого ризику найчастіше необхідне гінекологам, однак може призначатися урологами, дерматовенерологами і інфекціоністами.

Показом до призначення є:

  • підозра на наявність ВПЛ високоонкогенного ризику;
  • оцінка ризику розвитку раку у жінок з дисплазією шийки матки;
  • сумнівні результати цитологічних досліджень.

Інтерпретація результатів

Якщо ДНК жодного з високоонкогенних типів папіломавірусу не виявлено, значить результат аналізу негативний - цих штамів в організмі пацієнта немає. Позитивний результат означає, що пацієнт інфікований одним з високоонкогенних штамів вірусу папіломи людини.

Підготовка до обстеження

Спеціальна підготовка потрібна тільки в тому випадку, якщо на матеріал для обстеження - урогенітальний мазок. Чоловікам перед його взяттям не можна мочитися протягом декількох годин, а жінкам не можна здавати мазок в період місячних (потрібно встигнути до їх початку або почекати кілька днів після закінчення).

Матеріал для дослідження: сеча, біоптат, урогенітальний мазок.

Метод дослідження: полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР).

Термін проведення: 2 робочих дні.

Запис на аналізи