Папілломавірус (HPV) 16,18,31,33,35,39,45,52,56,58,59,66 типи (високоонкогенні), зішкріб, сеча, біоптат – скринінг (методом ПЛР)

Код: 3214

Час виконання: 2 роб. дн.

Ціна у

320 грн

Запис на аналізи

Опис аналізу:

Папіломавірус, скринінг високоонкогенних штамів (методом ПЛР) - комплексне обстеження, що дозволяє перевірити, чи інфікований пацієнт високоонкогенними штамами людського папіломавірусу. Найбільш поширеними штамами високого канцерогенного ризику є 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 52, 56, 58, 59 і 66 типи ВПЛ.

Сімейство папіломавірусів, що складається з декількох десятків видів і сотень штамів вірусу, надзвичайно широко поширене. Зараження відбувається контактним шляхом і можливе, як при статевому контакті, так і в побуті. Ще одним способом поширення інфекції є вертикальний, коли в процесі пологів новонароджена дитина заражається вірусом папіломи від матері. Одна людина може бути заражена відразу декількома штамами вірусу.

Під впливом вірусу на шкірі або слизовій оболонці (найчастіше статевих органів, іноді - рота) утворюються доброякісні новоутворення: бородавки, папіломи і кондиломи. Але часто хвороба може протікати без відчутних симптомів, а зміни, що проявилися під впливом вірусу, можна помітити лише за допомогою спеціальних обстежень.

Лікування від вірусу папіломи людини не існує, проте часто імунітет пригнічує його діяльність самостійно. Тому насторожити факт виявлення високоонкогенного типу вірусу повинен лише в тому випадку, якщо діагностована дисплазія шийки матки.

Високоонкогенні штами ВПЛ небезпечні тим, що, об'єднуючи своє ДНК з генами клітини, вони здатні спровокувати розвиток дисплазії, яка найчастіше розвивається коло шийки матки. Згодом такі новоутворення можуть стає злоякісними, перероджуючись в рак шийки матки. Цьому сприяють також хронічні інфекції органів малого тазу, вживання канцерогенів, генетична схильність, куріння.

Покази до скринінгу на високоонкогенні типи ВПЛ

Обстеження найчастіше призначається гінекологом, але також може бути призначене дерматовенерологом, урологом або інфекціоністом. Показом до призначення є:

  • скринінг раку шийки матки (проводиться жінкам старше 30 років);
  • сумнівні результати цитологічних досліджень;
  • підозра на наявність канцерогенних штамів ВПЛ;
  • оцінка ризику у жінок з діагностованою дисплазією шийки матки.

Значення результатів

Якщо генетичного матеріалу жодного з штамів ВПЛ не виявлено, значить аналіз негативний, і високоонкогенних типів вірусу у пацієнта немає. Позитивний результат буде вказувати на те, що пацієнт заражений одним з онкогенних типів людського папіломавірусу.

Підготовка до обстеження

Спеціальна підготовка необхідна тільки в разі здачі урогенітального мазка: чоловікам не можна мочитися кілька годин до взяття зразка, а жінкам не можна здавати аналіз в місячні (необхідно почекати кілька днів після їх закінчення).

Матеріал для дослідження: сеча, біоптат, урогенітальний мазок.

Метод дослідження: полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР).

Термін проведення: 2 робочих дні.

Запис на аналізи