Папілломавірус (HPV) 31,33 типи (високоонкогенні), зішкріб, сеча, біоптат (методом ПЛР)

Код: 3212

Час виконання: 2 роб. дн.

Ціна у

220 грн

Опис аналізу:

Вірус папіломи людини, типи 31, 33 (методом ПЛР) - аналіз, що дозволяє перевірити, чи заражений пацієнт папіломавірусом людини 31 і 33-го типів. Ці штами ВПЛ відносяться до високоонкогенним і асоційованим з високим ризиком розвитку раку шийки матки.

Всього відомо кілька десятків видів вірусу і сотні штамів, частина з яких є неонкогенні (1,2,3,5), деякі низькоонкогенними (6, 11,42, 44) або високоонкогенними (16, 18, 31, 33 та ін.). Через активність папіломавірусу в людському організмі, на шкірі і слизових оболонках виникають бородавки, папіломи і кондиломи.

Високоонкогенні штами підвищують ризик появи злоякісних новоутворень. Вони можуть сприяти появі раку шийки матки, статевого члена, прямої кишки та ін. Далеко не у всіх жінок, заражених 31 або 33 типом ВПЛ розвивається рак шийки матки, але у 93% пацієнток з цим діагнозом виявляється вірус папіломи 31-го або 33-го типу.

Основний спосіб передачі папіломавірусної інфекції - статевий, хоч є ризик заразитися контактно-побутовим шляхом, крім того, вірус передається від матері до дитини. Зараження в більшості випадків відбувається у віці 16-25 років, з початком статевого життя. Одна людина може бути інфікована відразу кількома штамами інфекції. Специфічного лікування проти папіломавірусу не існує, але в більшості випадків організм справляється з інфекцією самостійно.

Інфікування високоонкогенним штамом папіломавірусу - один з факторів ризику виникнення раку шийки матки, поряд з курінням, генетичної схильністю і хронічними запальними процесами в малому тазі.

Покази до проведення дослідження

У переважній більшості випадків аналіз призначається гінекологом, хоча можливе його призначення онкологом. Показами при цьому служать:

  • цитологічні зміни в мазку на атипію або ПАП-тесті;
  • наявність кондилом (генітальних бородавок);
  • оцінка ризику появи раку шийки матки;
  • генотипування ВПЧ (визначення якими конкретно штамами заражений пацієнт);
  • скринінгове дослідження.

Розшифровка результатів

Дослідження якісне, а тому можливі лише два результати: «виявлено» (позитивний результат, коли вірус є в організмі) і «не виявлено» (результат негативний, ВПЛ 31-го і 33-го типів у пацієнта немає). Відсутність конкретно цих двох штамів вірусу не гарантує відсутності інших типів людського папіломавірусу.

Підготовка до дослідження

Якщо мова йде про урогенітальний мазок, то жінкам його потрібно здавати до настання менструації або після її закінчення; чоловікам за кілька годин до обстеження не можна справляти малу нужду. В інших випадках особливої ​​підготовки не потрібно.

Матеріал для дослідження: сеча, біоптат, урогенітальний мазок.

Метод дослідження: полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР).

Термін проведення: 2 робочих дні.