Папілломавірус (HPV) 35,45 типи (високоонкогенні), зішкріб, сеча, біоптат (методом ПЛР)

Код: 3213

Час виконання: 2 роб. дн.

Ціна у Київ

220 грн

Опис аналізу:

Папіломавірус, типи 35, 45 (методом ПЛР) - аналіз, який визначає наявність двох штамів вірусу папіломи людини, яким властива висока онкогенність. Інфікування цими вірусами асоційоване з розвитком, в першу чергу, раку шийки матки.

На даний момент відомо сотні типів людського папіломавірусу, об'єднані в кілька десятків видів. Всі їх поділяють на неонкогенні (поява яких не асоційована із злоякісними процесами), низькоонкокогенні (меншою мірою сприяють утворенню злоякісних новоутворень) і високоонкогенні (що виявляються у переважної більшості пацієнток з раком шийки матки).

Через активність папіломавірусів на шкірі або слизових статевих органів і ротової порожнини з'являються папіломи, кондиломи і бородавки. Під впливом 35-го і 45-го типів папіломавірусу найчастіше розвиваються кондиломи, що вражають статеві губи, вхід у піхву, перианальну ділянку.

Зараження папіломавірусом відбувається при безпосередньому контакті, тому 35-й і 45-й типи найчастіше передаються статевим шляхом, хоча не виключене побутове зараження, а також інфікування новонародженої дитини матір'ю в процесі пологів. Найчастіше людина заражена не якимось одним конкретним штамом папіломавірусу, а відразу декількома. Специфічного лікування проти папіломавірусу не існує, проте в більшості випадків імунітет самостійно пригнічує інфекцію.

Зараження вірусом папіломи людини є одним з факторів, що сприяють виникненню раку шийки матки, поряд зі спадковістю, наявністю хронічних захворювань малого тазу, радіаційним опроміненням, курінням і вживанням канцерогенів. Важливо розуміти, що наявність в організмі папіломавірусу 35-го або 45-го типів не обов'язково викличе рак. Але це ще один привід для регулярного проходження оглядів у гінеколога.

Покази до призначення обстеження

Аналіз на папіломавірус 35 і 45 типів призначається гінекологом, в наступних випадках:

  • тривожні результати цитологічних досліджень (в першу чергу, ПАП-тесту);
  • кондиломи на статевих органах або в промежині;
  • скринінг раку шийки матки;
  • профілактика ВПЛ.

Інтерпретація результатів

Дослідження на предмет визначення ДНК папіломавірусу 35-го і 45-го типів якісне, тому в підсумку отримують результат «виявлено» або «не виявлено». Якщо генетичний матеріал вірусу виявлено, значить аналіз позитивний, тобто вірус присутній в організмі. В іншому випадку, аналіз негативний, а конкретно цих штамів вірусу у пацієнта немає. Однак це не гарантує відсутності інших штамів людського папіломавірусу.

Підготовка до дослідження

При заборі урогенітального мазка, жінкам потрібно здавати зразок до настання менструації або через кілька днів після її закінчення. У разі здачі аналізу чоловіком, за кілька годин до забору мазка небажано справляти малу нужду - це може вплинути на результати. При здачі сечі або біоптату особливої ​​підготовки не потрібно.

Матеріал для дослідження: сеча, біоптат, урогенітальний мазок.

Метод дослідження: полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР).

Термін проведення: 2 робочих дні.