Квант-15 ВПЛ (HPV 6,11), (HPV 16,31,33,35,52,58), (HPV 18,39,45,59), HPV 56, HPV 51, HPV 68 - кількісне дослідження на наявність ВПЛ інфекції по групах та з визначенням окремих генотипів, зішкріб, методом ПЛР Real-Time

Код: 3223

Час виконання: 3 роб.дн.

Ціна у Київ

790,00 грн

Опис аналізу:

Папіломавірус, квант 15 (методом ПЛР) - комплексний аналіз, що дозволяє визначити наявність і кількісний склад 15 типів вірусу папілломи людини: 6, 11, 16, 31, 33, 35, 52, 58, 18, 39, 45, 59, 56, 51, 68. Частина з них відносяться до типів низького онкогенного ризику, але більша частина - високого.

До людських папілломавірусів відноситься кілька десятків видів і сотні типів вірусів, споріднених і надзвичайно широко поширених. Простота інфікування і, в багатьох випадках, відсутність або малопомітність симптомів сприяють поширенню вірусу. Зараження відбувається при безпосередньому контакті, і, частіше за все, здійснюється статевим шляхом, але не виключено зараження в побуті і передача збудника від матері до дитини. Найчастіше носій вірусу переносить одночасно кілька типів ВПЛ.

Всі штами вірусу папіломи людини можуть спровокувати появу доброякісних новоутворень на шкірі і слизових оболонках (найчастіше страждає ротова порожнина і статеві органи): бородавок, папілом і кондилом. Тим не менше, часто вірус не проявляє себе помітними пацієнтові симптомами, і факт його присутності необхідно встановлювати за допомогою лабораторних досліджень. У більшості пацієнтів захисні сили організму пригнічують вірус протягом 1-2 років, але це відбувається не завжди. Спрямованого конкретно проти вірусу папіломи лікування не розроблено досі.

Типи вірусу, що входять до кванту 15 належать як до високоонкогенних, так і до низькоонкогенних штамів. Всі вони провокують появу папілом, бородавок або кондилом, різниться лише локалізація новоутворень і ступінь ризику їх переродження. Імовірність розвитку злоякісного процесу зростає при високій концентрації вірусу папіломи і відсутності адекватного лікування.

Однак, зараження папіломавірусом не обов'язково призведе до появи раку - це лише один з факторів (поряд зі спадковістю, наявністю шкідливих звичок, вживанням канцерогенів і хронічними захворюваннями малого тазу), що сприяють йому.

Покази до обстеження

Квант 15, в більшості випадків, призначається гінекологом, хоча не виключено призначення дерматовенерологом, урологом або інфекціоністом. Показами при цьому є:

  • насторожуючі результати цитологічних мазків;
  • оцінка ризику малігнізації дисплазії шийки матки;
  • підозра на вірус папіломи людини.

Інтерпретація результатів

В ході дослідження визначається чи є в організмі пацієнта один з 15 поширених типів вірусу (6, 11, 16, 31, 33, 35, 52, 58, 18, 39, 45, 59, 56, 51, 68), а також вимірюється кількість копій ДНК кожного з виявлених типів ВПЛ. На підставі цих даних, анамнезу, результатів огляду, цитологічних та інших досліджень лікар визначається з остаточним діагнозом і призначає лікування або подальше спостереження.

Підготовка до обстеження

Підготовка необхідна тільки при здачі урогенітального мазка. Чоловікам потрібно утриматися від сечовипускання за дві-три години перед забором матеріалу. Жінкам не можна здавати мазок в місячні – обстеження проводиться до їх початку або через кілька днів після закінчення.

Матеріал для дослідження: сеча, біоптат, урогенітальний мазок.

Метод дослідження: полімеразна ланцюгова реакція.

Термін проведення: 3 робочих дні.