Мікрореакція преципітації с кардіоліпіновим антигеном (RPR), якісне визначення

Код: 3209

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

180,00 грн

Опис аналізу:

Мікрореакція преципітації з кардіоліпіновим антигеном - аналіз, який визначає чи є в крові пацієнта антитіла проти кардіоліпіну - складової мембрани мітохондрій і бактерій. Присутність цих антитіл вказує на те, що пацієнт можливо хворий на сифіліс.

Сифіліс - захворювання, що передається переважно статевим шляхом, збудником якого є бліда трепонема. Крім статевого контакту, бактерією можна заразитися через кров, побутовим шляхом (рідко), інфікована мати може заразити дитину.

З моменту зараження до появи першого симптому хвороби (твердий шанкр) проходить від 10 до 90 днів, в середньому - близько 21-го. З появою твердого шанкру - безболісної виразки, що з'являється зазвичай в місці проникнення блідої трепонеми в організм (найчастіше, на статевих органах), починається первинний сифіліс. Під час цієї стадії шанкр заживає сам по собі, на це зазвичай іде до півтора місяців. У пацієнта з первинним сифілісом ще не виробляються антитіла проти збудника.

Через 1-2 місяці після появи твердого шанкру з'являються симптоми вторинного сифілісу: висипання, підвищена температура, головний біль, загальне нездужання. Після цього інфекція переходить в приховану форму, залишаючись, при цьому, в організмі. При ослабленні імунітету у таких пацієнтів, симптоми вторинного сифілісу повертаються.

Згодом, при відсутності лікування, інфекція вражає кістки, суглоби, серцево-судинну і нервову системи - розвивається третинний сифіліс.

Діагностика сифілісу проводиться за допомогою тестів, які виявляють антитіла безпосередньо до блідої трепонеми або ж до кардіоліпіну - ліпіди, що входить до складу мембрани мітохондрій і бактерій. Антитіла до кардіоліпіну з'являються приблизно через тиждень, після появи твердого шанкру, а тести до них відрізняються високою чутливістю (86% - у разі первинного сифілісу і 100% - вторинного). Кардіоліпін може виділятися і при інших інфекційних захворюваннях, тому позитивний результат RPR-тесту завжди потрібно підтверджувати специфічним тестом на сифіліс.

Покази до призначення

Обстеження, найчастіше, призначається дерматовенерологом або інфекціоністом, можливо також призначення гінекологом, урологом і неонатологом.

Показом до призначення є:

  • підозра на сифіліс (виразки на статевих органах та інші прояви хвороби);
  • народження дитини хворою на сифіліс матір’ю;
  • скринінгове обстеження на сифіліс для вагітних і донорів крові або органів;
  • профілактичне обстеження для пацієнтів з групи ризику (медперсонал, люди, які контактували з хворими та ін.)
  • оцінка ефективності лікування.

Розшифровка результатів

В результаті якісного дослідження можливо отримати лише два результати: позитивний і негативний. Негативний аналіз означає відсутність антитіл, що можливо, якщо пацієнт не заражений блідою трепонемою, з моменту зараження пройшло занадто мало часу, або у пацієнта хронічна інфекція на пізній стадії.

Позитивний результат означає, що антитіла виявлені, і пацієнт, ймовірно, хворий на сифіліс. Хибнопозитивний результат можливий при аутоімунних захворюваннях, малярії, атиповій пневмонії, у літніх людей, ВІЛ-позитивних пацієнтів. Тому необхідно підтвердження діагнозу тестами на антитіла проти блідої трепонеми.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Метод дослідження: ІФА.

Термін проведення: 1 робочий день.