Спермограма (забір біоматеріалу здійснюється виключно в лабораторних центрах «МедЛаб» за адресою: м.Київ, вул. Л. Мацієвича, 5/1, м. Вінниця, вул. М.Шимка, 7-а; м. Луцьк, вул. Відродження, 7; м. Тернопіль, вул. Шпитальна, 6/81)

Код: 2208

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

490,00 грн

Опис аналізу:

Спермограма - лабораторне дослідження еякуляту (сперми) - секрету, що виділяється чоловічими статевими залозами. Оцінка її кількості і якості дозволяє оцінити фертильність чоловіка (здатність до зачаття дитини) і визначити наявність ряду патологій чоловічої статевої системи.

Сперма - це біляста рідина в'язкої консистенції, що виділяється з статевого члена в момент еякуляції. Вона складається зі сперматозоїдів (чоловічих статевих клітин) і сім’яної рідини, що включає ферменти, лубриканти, фруктозу і коагулянти. Їх дія спрямована на успішне запліднення.

В середньому чоловічим організмом виділяється від 2 до 6 мл еякуляту, який, маючи спочатку густу консистенцію, протягом 10-30 хвилин стає більш рідким. Якщо сперми виробляється менше, значить менше і сперматозоїдів, що знижує шанси на зачаття. Якщо обсяг сперми більше 6 мл, як правило, знижується концентрація сперматозоїдів, що також зменшує вірогідність зачаття. Якщо сперма в термін до півгодини не починає розріджувати - це ускладнює подальше просування сперматозоїдів.

В 1 мілілітрі сперми здорового чоловіка повинно містити не менше 20 мільйонів сперматозоїдів, менша їх концентрація може знизити ймовірність зачаття. До зменшеної концентрації сперматозоїдів може привести прийом деяких медичних препаратів, травми яєчок, променева терапія або гормональний дисбаланс (високий рівень естрогенів).

Для успішного зачаття сперматозоїди в еякуляті повинні бути рухливі, тому при спермограмі оцінюється відсоток рухливих сперматозоїдів, а також напрямок і швидкість їх пересування. Як мінімум 50% сперматозоїдів повинні зберігати рухливість протягом години після сім'явиверження, рухаючись по прямій з певною швидкістю.

В іншому випадку проводиться тест на життєздатність сперматозоїдів для визначення відсотка нерухомих клітин. Крім того, оцінюється будова сперматозоїдів - чи немає аномалій в будові їх головки, шийки або хвоста.

Покази до спермограми
Спермограма призначається урологом-андрологом, а показом до її призначенням може бути:

  • підозра на чоловіче безпліддя;
  • контроль ефективності лікування варикоцеле (здатне погіршити якість еякуляту);
  • перевірка успішності проведення вазектомії.

Значення результатів
У дослідженні описуються різні показники сперми: обсяг, в'язкість, колір, розрідження, запах, кислотно-лужний баланс, кількість сперматозоїдів, їх будова, рухливість, життєздатність і особливості будови. Перевіряється наявність кров'яних (лейкоцитів або еритроцитів) і епітеліальних клітин, а також збудників деяких захворювань, що передаються статевим шляхом.
Важливо розуміти, що якість сперми - лише один з факторів успішного зачаття, тому результати спермограми лише вказують на ймовірність зачаття, але не можуть гарантувати або виключити його.

Підготовка до спермограми
За 3 доби до здачі сперми виключається статева активність, не можна відвідувати сауну або лазню, приймати гарячий душ або ванну, не проводяться фізіологічні процедури і рентгенівська діагностика. Також не можна вживати алкоголь. За добу до дослідження, за погодженням з лікарем, припиняється прийом препаратів, здатних викривити дані спермограми.

Матеріал для дослідження: еякулят.

Метод дослідження: мікроскопія.

Термін проведення: 2 робочих дні