Токсокари (Toxocara canis), антитіла IgG

Код: 3306

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

400,00 грн

Опис аналізу:

Токсокари (Toxocara canis), антитіла IgG - аналіз, який визначає чи є в крові антитіла до паразита типу нематод токсокари, що викликає хворобу токсокароз.

Людина не є для токсокари основним господарем - паразит проходить повний цикл розвитку в організмі собак, лисиць і вовків. При ковтанні людиною яєць токсокари, що містяться в ґрунті, на шерсті тварин або погано помитих продуктах, в тонкому кишечнику з них вилуплюються личинки.

Личинки проникають через стінку кишечника в кровотік, а потім в печінку, де частина з них осідає. Решта личинок токсокари осідають в легенях, а їх залишок розсіюється по всьому організму, вражаючи головний мозок, очі, нирки, м'язи та інші органи.

В організмі людини Toxocara canis не здатна пройти повний цикл розвитку, а тому личинки з часом гинуть. Але до того вони можуть зберігати активність протягом місяців (в деяких випадках - декількох років), ушкоджуючи кровоносні судини, провокуючи кровотечі, відмирання тканин і алергічні реакції.

Токсокароз протікає у вигляді вісцерального синдрому («синдром блукаючої личинки») або у формі очного токсокарозу. Також можливо безсимптомний перебіг захворювання.

Основні симптоми при зараженні: підвищення температури, збільшення лімфовузлів, шкірний висип, розлади з боку травної системи. Якщо інвазія була масовою (проковтнуто було велику кількість личинок), можлива біль в правому підребер'ї, збільшення в розмірах печінки та селезінки, проблеми з легенями.

При очній формі токсокарозу знижується гострота зору, можливий увеїт, ендофтальміт, гранульома сітківки, неврит зорового нерву або кератит. Всі ці прояви зазвичай спостерігаються тільки на одному оці. У деяких випадках, при офтальмологічному обстеженні, в склоподібному тілі можна побачити личинок.

Антитіла класу G, що виробляються організмом у відповідь на інфікування, можливо визначити через півтора-два місяці з моменту зараження. Через 2-4 тижні, з моменту появи, їх концентрація стає максимальною і може залишатися високою протягом тривалого часу.

Покази до призначення аналізу на токсокари

Аналіз призначається:

  • при симптомах токсокарозу;
  • в разі різкого погіршення зору на одному оці;
  • при належності до групи ризику (зоотехніки, ветеринари, кінологи, сільськогосподарські працівники) в якості скринінгового обстеження.

Обстеження може бути призначено терапевтом або педіатром, інфекціоністом, алергологом, офтальмологом і гастроентерологом.

Значення результатів

Якщо індекс позитивності становить 0,8 і менше - у пацієнта немає IgG до токсокар. Це можливо в тому випадку, якщо пацієнт не заражався гельмінтом або ж зараження відбулося менше 6 тижнів тому. Також причиною може бути занадто слабка імунна реакція, таке буває при імунодефіцитах, а також при очній формі токсокарозу.

Значення індексу позитивності 1,01 і більше - ознака недавно перенесеного або існуючого наразі токсокарозу. Значення в межах 0,81-1,0 сумнівні і вимагають повторного обстеження.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: кров з вени.

Метод дослідження: імуноферментний аналіз.

Терміни проведення: 2 робочих дні.