Трепонемний тест TPHA (антитіла доTreponema pallidum), маркер сифілісу

Код: 3216

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

250,00 грн

Опис аналізу:

Трепонемний антиген (антитіла методом TPHA) - аналіз, який визначає наявність в крові антитіл до збудника сифілісу - блідої трепонеми.

Сифіліс - інфекційне захворювання, що передається статевим шляхом, збудником якого є одна з спірохет - Treponema pallidum. При інфікуванні цією бактерією організм починає виробляти антитіла, виявлення яких можливе лабораторним способом. Ці антитіла діляться на трепонемні (виробляються тільки проти блідої трепонеми) і нетрепонемні (виробляються не тільки проти збудника сифілісу, але і ряду інших хвороб).

Аналіз антитіл методом або РПГА, реакції пасивної гемаглютинації (TPHA, Treponema Pallidum Hemaglutination Assay) є специфічним тестом, створеним для пошуку антитіл до блідої трепонеми. Цей тест більш чутливий, ніж неспецифічні тести, дозволяючи достовірно діагностувати сифіліс (при вторинному, третинному і прихованому сифілісі достовірні результати отримують в 99-100% випадків, при первинному – у 86%). Завдяки цьому РПГА-тест стає одним з основних інструментів скринінгового обстеження на сифіліс.

РПГА-тест видає позитивний результат довічно, навіть після проведення лікування сифілісу (крім випадків лікування хвороби на ранніх етапах), тому цей тест не може застосовуватися для оцінки ефективності терапії.

Суть тесту полягає у додаванні в сироватку крові пацієнта з сифілісом спеціального реагенту РПГА (еритроцитів, на поверхні яких є антигени блідої трепонеми). Якщо в крові пацієнта є антитіла до сифілісу, то еритроцити «склеюються» і випадають в осад, якщо антитіл немає - цього не відбувається.

Покази до обстеження

Дослідження може бути призначене інфекціоністом, гінекологом, урологом або дерматовенерологом, а показом при цьому є:

  • клінічні ознаки сифілісу;
  • контакт з інфікованою людиною;
  • виключення хвороби у донора крові;
  • перевірка результату неспецифічного тесту на сифіліс;
  • скринінгове обстеження.

Інтерпретація результатів

При реакції пасивної гемаглютинації можливо встановити не тільки факт наявності антитіл до блідої трепонеми, а й їх кількість. Чим більше еритроцитів випадає в осад у процесі - тим більша кількість антитіл до блідої трепонеми в крові і тим вищим буде їх титр. Сам факт наявності антитіл побічно вказує на присутність бактерії в організмі, якщо ж антитіл немає, значить, пацієнт здоровий або ж з часу зараження пройшло занадто мало часу для їх вироблення (менше 2-4 тижнів).

Хибнопозитивний результат обстеження (коли тест позитивний, але пацієнт здоровий) буває вкрай рідко (менше 2,5% випадків) і можливий при системних захворюваннях, ВІЛ-інфекції, вагітності, вірусних гепатитах В і С, гострому інфаркті, лептоспірозі, онкологічних патологіях, значних травмах, туберкульозі або після проведення вакцинації. Хибнопозитивна реакція зазвичай безслідно проходить протягом півроку.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: кров з вени.

Метод дослідження: РПГА (реакція пасивної гемаглютинації).

Термін проведення: 1 робочий день.