Туберкульоз (Mycobacterium tuberculosis), антитіла IgG

Код: 3421

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

250,00 грн

Опис аналізу:

Туберкульоз (сумарні антитіла) - дослідження, що дозволяє визначити чи є в організмі антитіла до палички Коха - збудника туберкульозу. Паличка Коха (M. tuberculosis) є причиною туберкульозу у переважної більшості пацієнтів - нею провокується близько 92% випадків захворювання.

  1. tuberculosis передається повітряно-крапельним шляхом, дуже стійка до зовнішніх негативних факторів і може тривалий час залишатися життєздатною поза людським організмом. У молоці мікобактерія виживає до 14 днів, в сухих і світлих місцях - до 2 місяців, в ґрунті - до півроку, в темному і сухому місці - до 10-12 місяців, в деяких продуктах харчування (сир, масло) - до 1 року, а у вологому і темному місці - до 7 років.

Паличка Коха рідко викликає розвиток хвороби відразу після інфікування - зазвичай її діяльність пригнічується імунітетом, і вона осідає в нижніх відділах легень. Сильне ослаблення імунної системи дає можливість туберкульозним паличкам почати розмножуватися - кожен 10-й випадок прихованого туберкульозу закінчується активною інфекцією. Хворобою можуть бути уражені легені, кістки, суглоби, очі, шкіра, сечостатева, лімфатична і нервова системи.

Найпоширенішою формою є легеневий туберкульоз, при якому у пацієнта спостерігається тривалий кашель з відділенням мокротиння (на пізніх стадіях розвивається кровохаркання), біль в грудній клітці, слабкість, швидка стомлюваність, тривала субфебрильна температура (37,1 - 38,0 С), погіршення апетиту та ін.

«Золотим стандартом» в діагностиці туберкульозу є мікроскопічне дослідження мокротиння, однак у нього є ряд недоліків: низька чутливість, довготривалість (до 1,5-2 місяців), ефективність тільки при туберкульозі легень (найпоширенішої, але все ж не єдиної форми захворювання). Важливим способом виключення туберкульозу легень є рентгенографія.

Одним з найшвидших способів діагностики активного туберкульозу будь-якої локалізації є аналіз на антитіла, що виробляються організмом при боротьбі з мікобактерією. У достатній для лабораторного визначення концентрації антитіла з'являються через місяць після активізації M. Tuberculosis. Перевіряється наявність антитіл трьох класів: IgA, IgM та IgG.

Покази до дослідження

Направлення на обстеження може бути виписане терапевтом, інфекціоністом або фтизіатром, якщо для цього є наступні покази:

  • симптоми туберкульозу;
  • факт тривалого контакту з хворим на туберкульоз або постійних контактів з людьми з групи ризику;
  • наявність анемії, лейкоцитозу;
  • тривале й безрезультатне лікування хвороб сечостатевої системи (можливий туберкульоз сечостатевих органів);
  • контроль ефективності лікування.

Значення результатів

Якщо антитіл не виявлено, значить, результат негативний, - у пацієнта немає туберкульозу в активній формі. Виявлення антитіл (позитивний результат) вказує на активну форму туберкульозу або перенесену хворобу. При наявності симптомів і негативному результаті, дослідження може бути призначене повторно через 2-7 тижнів.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: кров з вени.

Метод дослідження: ІФА.

Термін проведення: 2 робочих дні.