Уреаплазма (Ureaplasma urealiticum), антитіла IgG

Код: 3219

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

300,00 грн

Опис аналізу:

Уреаплазма (Ureaplasma urealyticum), антитіла IgG - аналіз дозволяє визначити, чи є в крові людини антитіла до збудника урогенітального уреаплазмозу. Це один з декількох видів уреаплазм, які входять до складу умовно патогенної мікрофлори людського організму.

Належність до умовно патогенної мікрофлори означає, що симптоми уреаплазмозу виникають тільки в разі порушення балансу нормальної мікрофлори і аномального росту кількості уреаплазми. Невелика кількість мікроорганізмів не проявляє себе симптомами. Тому уреаплазмоз - це вірна ознака того, що під впливом внутрішніх проблем (це може бути зміна гормонального фону або інфекція в прихованій формі) змінився склад нормальної мікрофлори.

Інфікування уреаплазмою відбувається статевим шляхом, також можливе зараження дитини від матері під час пологів. Уреаплазма надзвичайно широко поширена, за різними оцінками вона присутня в організмі 40-70% жінок репродуктивного віку, у чоловіків інфекція діагностується рідше.

Під впливом різних факторів в організмі людини створюються умови для активного розмноження Ureaplasma urealyticum, в результаті якого може розвинутися уретрит. У чоловіків він проявляється болем і печінням в уретрі, виділеннями слизу, помутнінням сечі. У жінок можливо болісне сечовипускання, болі в нижній частині живота, поява нехарактерних виділень з піхви.

У відповідь на інфікування уреаплазмою, організм виробляє антитіла - білки імуноглобуліни, що нейтралізують дію збудника інфекції. З трьох класів антитіл, IgA, IgM і IgG, найбільшу клінічну значимість мають останні. Вони присутні в крові тривалий час (місяцями, іноді роками) і в більшій, в порівнянні з іншими антитілами концентрації. Це полегшує їх виявлення лабораторними методами.

Покази до обстеження

У більшості випадків аналіз призначається гінекологом, дерматовенерологом або інфекціоністом, в деяких випадках урологом. Показом може бути:

  • підозра на уреаплазмоз;
  • пошук збудників уретриту;
  • диференціальна діагностика статевих інфекцій;
  • виявлення безсимптомного носія уреаплазми.

Інтерпретація результатів

Дані дослідження відображаються у вигляді індексу. Якщо його значення менше 0,9 - аналіз негативний, антитіл до Ureaplasma urealyticum у пацієнта немає, тобто пацієнт здоровий або ж з моменту зараження пройшло занадто мало часу для вироблення антитіл. Значення індексу 1,1 і більше, чітко вказує на наявність антитіл до уреаплазми і перенесену в минулому або активну на даний момент інфекцію. Проміжні значення (0,9-1,09) є сумнівними і вимагають повторної здачі аналізу.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: венозна кров.

Метод дослідження: ІФА (імуноферментний аналіз).

Термін проведення: 3 робочих дні.