Уреаплазма (Ureaplasma urealiticum), антитіла IgM

Код: 3220

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

300,00 грн

Опис аналізу:

Уреаплазма (Ureaplasma urealyticum), антитіла IgM - аналіз, який визначає, чи є в крові людини антитіла до збудника урогенітального уреаплазмозу, характерні для гострої стадії захворювання. Ureaplasma urealyticum - один з 7 видів відомих на даний момент уреаплазм, які є частиною умовно-патогенної мікрофлори людського організму.

Умовно-патогенні мікроорганізми не завдають шкоди до того моменту, поки під впливом різних факторів (інфекційних або запальних процесів, змін гормонального фону) не порушується баланс нормальної мікрофлори. Це створює особливо сприятливі умови для зростання умовно-патологічних мікроорганізмів і провокує появу симптомів.

Поява захворювань, викликаних умовно-патогенною мікрофлорою, включаючи уреаплазмоз, - ознака прихованих проблем зі здоров'ям.

Зараження уреаплазмою можливе статевим шляхом, також не виключено інфікування дитини від матері під час пологів. Уреаплазма дуже широко поширена - за різними даними, вона діагностується приблизно у 40-70% жінок, які ведуть активне статеве життя. Дещо рідше уреаплазма діагностується у чоловіків.

Під впливом Ureaplasma urealyticum може розвинутися уретрит, який у чоловіків проявляється болем і палінням в сечівнику, виділенням слизу з уретри, появою гною в сечі. У жінок відзначаються скарги на болі під час сечовипускання, болісні відчуття в нижній частині живота, нехарактерні виділення з піхви.

Відповіддю організму на зараження уреаплазмою є синтез антитіл - спеціальних білків імуноглобулінів, що нейтралізують дію збудника інфекції. З трьох класів антитіл, що виробляються організмом (IgA, IgM та IgG), в першу чергу синтезуються IgM – вони визначаються в крові вже на 5-й день після зараження. Однак вони циркулюють в крові нетривалий час і протягом двох-трьох тижнів замінюються іншими антитілами, що забезпечують довгостроковий захист (IgG). Тому імуноглобуліни класу М вказують на наявність гострої інфекції, але при хронічному захворюванні не визначаються.

Покази до обстеження

Аналіз може бути призначений гінекологом, дерматовенерологом, інфекціоністом або урологом. Показами зазвичай є:

  • підозра на зараження уреаплазмою;
  • діагностика причин уретриту;
  • диференціальна діагностика захворювань, що передаються статевим шляхом.

Інтерпретація результатів

Результати аналізу відображаються у вигляді індексу. Якщо його значення менше 0,9 - аналіз негативний, антитіл IgM до Ureaplasma urealyticum у пацієнта немає, тобто пацієнт здоровий або ж з моменту зараження пройшло занадто мало часу для вироблення антитіл (менше 5 днів). Значення індексу 1,1 і більше, чітко вказує на наявність антитіл до уреаплазми і гостру стадію уреаплазмозу. Проміжні значення (0,9-1,09) є сумнівними і вимагають повторної здачі аналізу через кілька днів.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: кров з вени.

Метод дослідження: ІФА (імуноферментний аналіз).

Термін проведення: 3 робочих дні.