Вірус кліщового енцефаліту, антитіла IgG

Код: 3401

Час виконання: 3 роб.дн.

Ціна у Київ

400,00 грн

Опис аналізу:

Вірус кліщового енцефаліту (антитіла IgG) - аналіз, застосовуваний для визначення в крові антитіл класу G, що вказують на хронічний або перенесений в минулому кліщовий енцефаліт. Пік захворюваності припадає на весняно-літній період, коли максимально активні іксодові кліщі, які переносять вірус. Птахи, гризуни і хижаки також можуть бути переносниками захворювання.

Вірус кліщового енцефаліту вражає в першу чергу центральну нервову систему. Після інкубаційного періоду, що триває від 3 до 7 днів, з'являються симптоми хвороби, хоча іноді можливе латентне вірусоносійство. Симптоми різноманітні і залежать від форми захворювання. При лихманковій, найбільш легкій формі кліщового енцефаліту, протягом 3-5 днів можлива висока температура, головний біль, слабкість і нудота, після чого пацієнт одужує.

Менінгеальна форма проявляється високою температурою, млявістю, сильними головними болями (посилюються навіть при невеликих рухах голови), запамороченням, нудотою, блювотою, світлобоязню і болем в очах. Такий стан зазвичай триває від одного до двох тижнів. При менінгоенцефалітичній формі список симптомів поповнюється маренням, галюцинаціями, втратою орієнтації в часі і просторі, слабкістю м'язів (обличчя, язика, кінцівок), порушеннями мови, зору, слуху і дихання, епілептичними нападами.

Для поліомієлітичної форми хвороби на початковій стадії характерне відчуття слабкості і стомлюваності, що триває кілька днів і змінюється лихоманкою. На цьому етапі можливі слабкість і відчуття оніміння в кінцівках, посмикування м'язів рук і ніг. На тлі хвороби можливе послаблення м'язів шиї і плечей, через яке пацієнт не може самостійно тримати голову. Через кілька тижнів уражені м'язи можуть атрофуватися.

Полірадикулоневритична форма кліщового енцефаліту починається з болю в кінцівках, поколювання в них і відчуття «бігаючих мурашок». Виникають порушення чутливості, які починаються з долонь або стоп, а потім поширюються на всю кінцівку. Важким ускладненням цієї форми є параліч Ландрі, при якому параліч починаючись з ніг, поступово вражає м'язи тулуба, рук і шиї.

Специфічної терапії, яка знищує вірус, не розроблено, лікування зводиться до полегшення симптомів. В якості екстреної профілактики успішно застосовуються ін'єкції гама-глобулінів.

У відповідь на інфікування організм виробляє антитіла, одні з яких імуноглобуліни G (IgG), визначаються в крові через тиждень після перших симптомів, досягають максимуму через 1,5-2,5 місяці і зберігаються на все життя, відповідаючи за довгостроковий імунітет.

Покази до призначення

Дослідження призначається неврологом або інфекціоністом:

  • при підозрі на кліщовий енцефаліт;
  • при диференціальній діагностиці уражень центральної нервової системи.

Інтерпретація результатів

Негативний результат говорить про відсутність антитіл IgG, що можливо в трьох випадках:

  • пацієнт здоровий;
  • після інфікування пройшов недостатній термін для синтезу антитіл;
  • порушення імунної системи, через які антитіла не виробляються.

Позитивний результат вказує на присутність антитіл IgG і, як наслідок, на хронічний або перенесений раніше кліщовий енцефаліт.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал дослідження: кров з вени.

Метод дослідження: ІФА.

Терміни проведення: 3 робочих дні.