Гормональное кольпоцитологическое исследование для беременных (1 препарат)

Код: 2212

Время: 2 раб.дн.

Цена в Киев

120,00 грн

Описание анализа:

Гормональне кольпоцитологічне дослідження для вагітних - мазок з піхви, за допомогою якого у вагітних жінок оцінюється ризик передчасного переривання вагітності. Крім того, дослідження є показником функціонування яєчників і належного рівня естрогену і прогестерону, а тому часто призначається і не вагітним жінкам.

Дослідження полягає в оцінці стану вагінального епітелію, дозрівання клітин якого відбувається під контролем естрогену, що виділяється яєчниками. Клітини епітелію, що вистилає піхву, бувають 4 типів: поверхневими (ороговілими), проміжними, парабазальними і базальними. Ці клітини оцінюються за кількома індексами: дозрівання, каріопікнотічному, еозинофільному і скупченості.

Перші три індекси характеризують рівень естрогену, індекс скупченості є маркером рівня прогестерону, рівень якого критично важливий під час вагітності.

Якщо вагітність протікає нормально, то зміни в мазку повинні бути відповідними терміну виношування. Якщо ж дані стають нетиповими для певного терміну вагітності - значить, зростає ризик передчасного переривання вагітності і викидня.

Покази до призначення

Дослідження призначається гінекологом і, якщо мова йде про вагітну жінку, показами є:

  • спостереження в динаміці вагітності, що протікає з ускладненнями;
  • діагностика причин невиношування вагітності;
  • з метою визначення ймовірності і попередження викидня.

Значення результатів

Інформація, що отримується в результаті аналізу, не є діагнозом і вимагає обов'язкової інтерпретації лікарем, з урахуванням, віку, терміну вагітності, наявності скарг та ускладнень. За допомогою кольпоцитологічного дослідження можна встановити ступінь атрофії або проліферації епітелію і естрогенову насиченість.

Підготовка до обстеження

В мазку не повинно бути сперматозоїди, спреміциди або змазка презервативів, тому за дві доби до проведення мазка потрібно утриматися від сексу. Антибактеріальні зовнішні засобии, як і гель для УЗД також забруднюють мазок, тому бають бути виключені. Біоматеріал для обстеження повинен бути відібраний до проведення лікарських внутрішньопіхвових маніпуляцій.

Протипоказом до обстеження також є запальні захворювання жіночої статевої системи. У разі прийому гормональних препаратів, про це важливо повідомити лікаря, який призначає дослідження.

Матеріал для дослідження: урогенітальний мазок.

Метод дослідження: мікроскопія.

Термін проведення: 2 робочих дні.