Контроль здоров'я після COVID-19

8 лют. 2021 р.

Контроль здоров'я після COVID-19

Перевірте своє здоров'я після коронавірусу! Всеукраїнська лабораторія «МедЛаб» проводить пакетне дослідження стану організму для людей, які перехворіли на коронавірусну інфекцією COVID-19.

До пакету аналізів входять:

  • розгорнутий загальний аналіз крові;
  • функціональні проби печінки («печінкові проби»);
  • аналіз на D-димер;
  • аналіз на феритин.

Для чого потрібні ці дослідження, які висновки вони дозволять зробити та чим корисні людям із коронавірусною інфекцією в анамнезі?

Розгорнутий загальний аналіз крові включає до себе лейкоцитарну формулу, по якій можна визначити наявність запалень в організмі, а також кілька інших показників, що дозволяють зробити попередні висновки про загальний стан організму.

Печінкові проби здаються для оцінки стану печінки, оскільки вона піддається важким навантаженням у процесі лікування COVID-19. За результатами аналізів лікар призначає спеціальну дієту та/або прийом певних препаратів для відновлення функції печінки у разі її серйозного враження.

D-димер — це білок, який утворюється при розчиненні кров'яних згустків (тромбів). Вироблення D-димерів починається в організмі відразу ж після початку процесу утворення тромбів. У людей, які хворіють чи вже перехворіли на COVID-19, рівень цих білків нерідко підвищується, що вказує на наявність тромбів у легенях та інших органах.

Щоб оцінити ризик тромбоутворення і вчасно вжити необхідних заходів, слід відстежувати рівень D-димерів не тільки під час хвороби, але й після неї —— це дозволить уникнути тромботичних ускладнень (у тому числі інсультів, кількість випадків яких зростає у людей, що перенесли COVID-19).

Феритин — це білок, що транспортує залізо в організмі, а залізо, в свою чергу, необхідно для червоних клітин крові, які транспортують кисень. У людей, які хворіють чи перехворіли на COVID-19, рівень цього білка в організмі буває дуже високим, що вказує на:

  • анемію;
  • порушення перенесення кисню та функції червоних кров'яних тілець, викликане коронавірусною інфекцією.

Вартість повного пакету аналізів — 800 грн. Ці дослідження допоможуть лікарю, що «веде» пацієнта, який переніс COVID-19, підібрати максимально ефективну відновлюючу терапію, щоб уникнути багатьох незворотних наслідків цього важкого захворювання.