Аденовірус (Adenovirus), змив з кон'юнктиви ока, кал, зішкріб з анусу, методом ПЛР Real-Time, якісне визначення

Код: 3424

Час виконання: 4 роб.дн.

Ціна у Київ

420,00 грн

Опис аналізу:

Аденовірус, методом ПЛР - аналіз, який визначає чи є в організмі людини ДНК збудника аденовірусної інфекції. Близько 50 представників сімейства аденовірусів є небезпечними для людини, вражаючи переважно органи дихання, лімфатичні вузли і очі. Аденовіруси широко поширені і здатні провокувати не тільки поодинокі випадки захворювання, але і епідемічні спалахи.

Основні шляхи проникнення вірусу в організм - харчовий і повітряно-крапельний. Джерелом інфекції є вірусоносій або людина з аденовірусною інфекцією, у яких вірус виділяється з мокротинням з дихальних шляхів (протягом 3-7 днів) і з калом (до 3 тижнів). Середня тривалість інкубаційного період – 5-7 днів, після чого розвивається гостра респіраторна вірусна інфекція (ГРВІ), фарингіт, отит, кератокон'юнктивіт, гастроентерит.

Найчастіше інфекцією уражаються діти, для яких характерне важке ускладнення інфекції (аж до пневмонії). У людей з навмисно ослабленим після трансплантації імунітетом, аденовірусна інфекція здатна вразити пересаджені органи (наприклад, гепатит, спровокований аденовірусом після трансплантації печінки). Аденовіруси часто вражають організм, ослаблений синдромом набутого імунодефіциту, викликаючи хвороби шлунково-кишкового тракту і сечостатевої системи.

У перерахованих вище категорій пацієнтів інфекція може генералізуватися, вражаючи легені, кишечник і нервову систему. Ускладненням після ГРВІ, викликаного аденовірусної інфекцією, може бути енцефаліт і менінгоенцефаліт. Аденовірус може стати причиною астматичного бронхіту, провокуючи загострення алергічних реакцій.

Покази до призначення аналізу

Обстеження може бути призначено широким колом фахівців: терапевтом, педіатром, ЛОРом, офтальмологом, інфекціоністом, гастроентерологом або пульмонологом. Показами зазвичай є:

  • клінічні симптоми аденовірусної інфекції;
  • обстеження людей, які контактували з хворими (вірус здатний провокувати епідемічні спалахи).

Значення результатів

«Не виявлено» - негативний результат, який вказує на те, що генетичного матеріалу аденовірусів в організмі пацієнта немає. «Виявлено» - позитивний результат, який вказує на присутність аденовірусної інфекції у вигляді хвороби або безсимптомного вірусоносійства.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: змив з кон'юнктиви ока, зішкріб з ануса, кал.

Метод дослідження: полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР).

Терміни проведення: 4 робочих дні.