Аналіз калу на кишкові паразити (метод концентрування Parasep)

Код: 2021

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

200,00 грн

Опис аналізу:

Аналіз калу на кишкові паразити (метод концентрування Parasep) - аналіз, що дозволяє виявити паразитів (найпростіших і гельмінтів) на різних стадіях їх розвитку.

Виявити паразитів в калі можна за допомогою мікроскопа - зразок калу перевіряється лаборантом на предмет личинок гельмінтів і цист найпростіших. Недоліком мікроскопічного дослідження калу є низька чутливість - виявити паразитів вдається не завжди. Деякі з них виводяться з організму циклічно - зразок калу може бути відібраний в той момент, коли паразитів в ньому немає. Інші ж можуть бути присутніми в калі в низькій концентрації, що також заважає їх виявленню.

Щоб підвищити точність виявлення кишкових паразитів в калі, був розроблений спеціальний метод їх концентрації - Parasep. Зразок калу змішується зі спеціальними розчинами і поміщається в центрифугу. Яйця гельмінтів і цисти найпростіших, що відрізняються питомою вагою від калових мас, концентруються в одному шарі, який потім вивчається під мікроскопом.

Аналіз дозволяє виявити багатьох кишкових паразитів, серед яких і найбільш поширені в нашій кліматичній зоні: лямблії, аскариди, гострики, трихінели, бичачий ціп'як та ін.

Покази до призначення
Аналіз може бути призначений різними вузькопрофільними фахівцями: терапевтами, педіатрами, гастроентерологами, алергологами, інфекціоністами та ін. Основними показами до призначення є симптоми паразитарної інфекції:

  • нудота, блювота і діарея;
  • домішки крові та слизу в калових масах;
  • анемія, втрата ваги та інші ознаки проблем зі всмоктуванням поживних речовин;
  • температура і слабкість;
  • поява висипань на шкірі.

Крім того, тест може бути призначений за підозри на безсимптомне носійство кишкових паразитів (пацієнтам, які повернулися з країн, де широко поширені гельмінти). Аналіз також дозволяє переконатися, що лікування від паразитів було ефективним.

Значення результатів
Нормою є відсутність цист найпростіших і яєць гельмінтів в калі. Якщо певний вид паразита виявлено - пацієнт потребує лікування. Негативний аналіз, при збереженні симптомів кишкової паразитарної інфекції, вимагає проведення повторного тесту для підтвердження результату.

Підготовка до обстеження
За три доби до здачі зразка калу бажано не приймати препарати, що впливають на перистальтику кишечника, а також проносне. Так само небажані препарати, що містять залізо, вісмут та інші сполуки, які змінюють забарвлення калу. Не можна використовувати медикаменти в формі ректальних свічок.

Матеріал для дослідження: зразок калу.

Метод дослідження: загальноклінічний (седиментаційний ефір-формаліновий метод).

Термін проведення: 1 робочий день.