Загальний аналіз крові (12 показників)

Код: 2000

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

180,00 грн

Опис аналізу:

Загальний аналіз крові - це комплекс тестів, що дозволяють визначити кількість різних клітин крові, їх параметри і співвідношення між собою. Наша кров складається з плазми (рідкої фракції) і клітин (лейкоцити, тромбоцити і еритроцити), формених елементів крові.

Загальний аналіз крові дозволяє отримати наступну інформацію:

  • рівень лейкоцитів;
  • кількість еритроцитів, їх середній об’єм, швидкість осідання (ШОЕ), ширина розподілу за обсягом;
  • концентрацію тромбоцитів і середній об’єм тромбоцита;
  • гематокрит;
  • показники гемоглобіну (рівень гемоглобіну, середній вміст гемоглобіну в еритроциті, середня концентрація гемоглобіну в еритроцитах, кольоровий показник).

Ці 12 показників загального аналізу крові відображають стан організму і відхилення від норми кожного з них може вказувати на наявність того чи іншого захворювання.

Підвищення рівня лейкоцитів (білих кров'яних тілець), що відповідають за боротьбу з вірусами і бактеріями, як правило, свідчить про розвиток інфекційного захворювання або запального процесу. Падіння рівня лейкоцитів нижче норми можливе при прийомі деяких препаратів, аутоімунних процесах і порушенні функції кісткового мозку.

Еритроцити (червоні кров'яні тільця), які надають крові червоний колір, завдяки білку гемоглобіну, відповідають за перенесення кисню до органів і тканин, а також транспорт вуглекислого газу до легенів, де він виводиться з організму. Розмір еритроцитів, їх форма і кількість, насиченість гемоглобіном змінюються при анемії (недокрів'ї) або поліцитемії.

За такими показниками як середній об’єм еритроцита, розподіл еритроцитів за об’єм, середній вміст гемоглобіну в еритроциті, середня концентрація гемоглобіну в еритроцитах, рівень гемоглобіну лікар може визначити причини, тип і ступінь тяжкості анемії, а також оцінити ефективність проведеного лікування.

Ще один показник, за яким досліджуються еритроцити - швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ), яка побічно може вказувати на інфекцію, запальний процес, онкологічне або аутоімунне захворювання.

Рівень тромбоцитів, відповідальних за згортання крові, є маркером хвороб кісткового мозку і порушень згортання крові.

Гематокрит - це показник, що відображає співвідношення кількості формених елементів крові (її клітин), до кількості плазми, необхідний в діагностиці анемії і при переливанні крові.

 

Покази до призначення загального аналізу крові

Загальний аналіз крові (ЗАК) - універсальний аналіз, який може бути призначений лікарем будь-якого профілю, і необхідний у таких випадках:

  • ознаки інфекції або запального захворювання (підвищена температура, головний біль, кашель та ін.);
  • стомлюваність, слабкість;
  • проходження профілактичного медичного огляду;
  • підготовка до операції.

Загальний аналіз крові часто є одним з перших досліджень, що призначаються лікарем, після огляду пацієнта для з'ясування природи захворювання.

 

Підготовка до дослідження

Здавати загальний аналіз крові потрібно натщесерце, за добу до обстеження важливо виключити прийом алкоголю і медичних препаратів (за погодженням з лікарем, який призначив дослідження). За півгодини до дослідження важливо не курити, не піддаватися фізичним або емоційним навантаженням.

Матеріал для дослідження: кров з вени або з пальця.

Терміни проведення аналізу: 1 робочий день.